FOTBAL/ Oţelul, remiză în ultimul amical din Slovacia

FOTBAL/ Oţelul, remiză în ultimul amical din Slovacia

Foto: Dan-Dumitru Neculcea Foto: Dan-Dumitru Neculcea
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
7 comentarii

Echipa de fotbal Oţelul Galaţi a încheiat, joi seară, seria meciurilor amicale din stagiul de pregătire centralizată, de la Poprad, Slovacia. În ultimul joc test, Oţelul a întâlnit echipa locală FC Poprad, nou-promovată în liga secundă, deşi iniţial ar fi trebuit să evolueze împotriva echipei de primă ligă poloneză, Ruch Chorzov. Partida s-a încheiat la egalitate 0-0. Echipa de start din acest amical a fost: Lungu - Cojoc, Miselaricu (căpitan), Sipovic, Rusu - Cucu, Karol Karlik - Vasile Gheorghe, Onwuachi, Cristea - Tudorie.

Până acum, Oţelul a mai disputat două meciuri amicale în cantonamentul de la Poprad, înregistrând o înfrângere şi o victorie: 2-3 cu Frydek-Mystek (Cehia, liga II), pentru gălăţeni marcând Cristea, de două ori, şi 3-1 cu Tatran Presov (Slovacia, liga II), marcatorii Oţelului fiind Tudorie, Murgoci şi Sipovic.

 

 

Citit 1526 ori Ultima modificare Vineri, 11 Iulie 2014 13:09

7 comentarii

  • postat de HAI OTELUL Vineri, 11 Iulie 2014 20:02 79.116.108.*** Link la comentariu
    0
    2

    bravo, berbecut. imi pare rau ca nu pot sa-ti dau 100 de aprecieri pozitive. asta e singura cale a suporterilor galateni, trebuie sa incurajam si sa iubim echipa si clubul. patronii se mai schimba, da-i in masa dar ce e important e numele clubului si echipa ce trebuie incurajata. HAI OTELUL!!!!!!!!!. eu sper ca va fi bine pentru ca daca o dam numai pe injuraturi e sigur ca va iesii rau. HAI OTELUL!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Raportează
  • postat de berbecutu Vineri, 11 Iulie 2014 19:05 89.136.231.*** Link la comentariu
    0
    3

    Suntem f. multumiti de evolutia baietilor, banuiam ca atat pot face. Suntem recunoscatori si datori sa ii sustinem pe viitor .Mai multa munca si probabil vor veni si rezultatele. Asta e.

    Raportează
  • postat de Marian Vineri, 11 Iulie 2014 18:23 82.137.13.*** Link la comentariu
    0
    0

    Lotul celor de la Otelul este cel mai slab cotat dintre toate echipele din liga 1,iar el valoreaza doar 4,8 milioane
    de euro.

    Raportează
  • postat de Mihai Vineri, 11 Iulie 2014 18:07 82.137.13.*** Link la comentariu
    0
    2

    Transferuri 2014-2015:
    Veniri:Lungu,Tomozei,Cucu,Ikeng,Gheorghe,Avdic,Davies,Onwuachi si Cristea. (9)

    Plecari:Goicoechea,Simaitis, Tritz,Sarghi,Prestia, Costin,Milea,Filip,Cooper, Lovin,Giurgiu,Adascalitei, Gavrila,Punga, Zaharia,Marquinhos,Bajenaru, Astafei,Sevillano,Djumo si Henrique. (21)

    Asta spune tot despre situatia actuala de la Otelul.Sper sa inteleaga si conducatorii,jucatorii actuali,de ce noi fanii nu
    avem cum sa credem in echipa actuala.

    Raportează
  • postat de Adi Vineri, 11 Iulie 2014 17:30 82.137.13.*** Link la comentariu
    0
    0

    Cel mai probabil asa va arata echipa cu Ceahlaul.
    Lungu-Cojoc,Miselaricu,Sipovic,Popescu-Gheorghe,Ikeng-Avdic,Onwuachi,Zaharia-Tudorie
    Daca mai aduce un portar,un fundas dreapta,un fundas central,doi mijlocasi centrali,un mijlocas ofensiv si un atacant de valoare care sa intre titulari,probabil vom ramane in prima divizie,altfel nu avem vreo sansa.
    ?-?,?,Sipovic,Popescu-,?,?-Onwuachi,?,Zaharia-?

    Raportează
  • postat de pepeman Joi, 10 Iulie 2014 22:10 5.13.198.*** Link la comentariu
    0
    6

    Mă ia cu durerea de cap

    Raportează
  • postat de Alin Joi, 10 Iulie 2014 21:56 82.137.15.*** Link la comentariu
    4
    0

    Echipa tip in acest moment:
    Lungu-Cojoc,Miselaricu,Sipovic,Popescu-Gheorghe,Karlik-Onwuachi,Cristea,Avdic-Tudorie
    Rezerve:Abraham,Tomozei,Cucu,Murgoci,Ikeng,Ilie,Bostina

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.