Gabriela Talabă s-a calificat în semifinale

Foto Sonia Baciu

Gălăţeanca Gabriela Talabă va juca, astăzi, 29 mai, în semifinalele turneului de tenis de categorie Futures de la Galaţi, dotat cu premii în valoare de 10.000 dolari. În sferturile de finală, Talabă a învins-o ieri pe Irina Fetecău, cu scorul de 6-3, 6-3.

În penultimul act al competiţiei, gălăţeanca o va întâlni pe Fanny Stollar (Ungaria, 16 ani, locul 797 WTA). Semifinalale turneului care se desfăşoară la baza Viva Tenis Club (Aleea Meteo, Bariera Traian) încep la ora 11,00.

În proba de dublu, pereche Gabriela Talabă/Cristina Ene a fost eliminată în semifinală. Talabă/Ene a pierdut în faţa perechii Charlotte Klasen/Anna-Giulia Remondina (Germania/Italia), cu scorul 2-6, 7-6 (6), 10-8.

Finala de dublu va avea loc, după ora 17,00, între Charlotte Klasen/Anna-Giulia Remondina (Germania/Italia), cap de serie şi perechea Daniela Ciobanu/Alexandra Perper (R. Moldova).

Citit 894 ori Ultima modificare Vineri, 29 Mai 2015 10:15