UPDATE: Hocheiștii de la CSM Dunărea au pierdut cu UTE

Al doilea gol al lui Rusnak

UPDATE: CSM Dunărea a pierdut, sâmbătă seară, meciul disputat cu UTE (Újpesti Torna Egylet) Budapesta, scor 3-6 (2-3, 0-3, 1-0), în Liga Mol.

Marcatorii gălățeni au fost Bushbacher și Rusnak (două goluri).

Echipa de hochei pe gheaţă CSM Dunărea va juca, astăzi şi mâine, încă două partide din cadrul competiţiei Liga Mol, în care sunt angrenate cele mai bune 11 echipe din Ungaria, România şi Serbia.

Astăzi, de la ora 18,00, Dunărea va întâlni UTE (Újpesti Torna Egylet) Budapesta, iar duminică, tot de la ora 18,00, va juca contra formaţiei Ferencváros Budapesta.

În primele cinci meciuri disputate până acum în Liga Mol, CSM Dunărea a trimis trei meciuri în prelungiri, 6-5 şi 3-2 cu Fehérvári Titánok, respectiv 1-2 cu Debreceni HK, iar două au fost pierdute în timp regulamentar: 0-7 cu DVTK Jegesmedvék Miskolci şi 2-4 cu Dunaújvárosi Acélbikák.

Rezultatele obţinute în reprizele suplimentare arată determinarea echipei gălăţene, care vrea să câştige orice meci. “Noi abordăm fiecare meci la victorie, avem o echipă experimentată, care va lupta şi îşi va dori mereu să câştige”, a declarat Marius Trandafir, antrenorul secund al CSM Dunărea.

Echipa gălăţeană se află pe locul 9 în clasamentul Ligii Mol, dar acest fapt nu îi împiedică pe jucători să îşi dorească chiar o participare în play-off. “În ceea ce priveşte Liga Mol, vrem să ajungem să jucăm în play-off, cred că putem face ceva valuri, putem avea câteva meciuri grele pe care să le câştigăm”, a declarat americanul Phil Bushbacher, cel care a adus golul egalizator în primul meci de acasă, din Liga Mol, câştigat cu 3-2.

Seria celor patru meciuri disputate la Galaţi se va încheia pe 29 septembrie, de la ora 18,00, cu Jegesmedvék Miskolci.

Citit 2203 ori Ultima modificare Sâmbătă, 24 Septembrie 2016 22:12