Politehnica a eliminat Oţelul II, în Cupa României!

Chiar că-şi merită renumele de competiţie a surprizelor. Aseară, într-o fază inferioară a Cupei României, Politehnica Galaţi a trecut de Oţelul II cu scorul de 2-1, după ce formaţia pregătită de Viorel Tănase conducea la pauză.

Golul lui Cârjan din minutul 35 n-a fost însă îndeajuns. După revenirea de la cabine, trupa lui Puiu Antohi a egalat prin Bahica (60’) şi a câştigat prin „boaba” lui Chelaru (75’).

Jocul s-a desfăşurat pe arena „Siderurgistul”.

Oţelul II a jucat în formula: Burloiu – A. Marus, Sipovici, Agache, S. Cucu – Neagu, Schwartz, Miron (79’ Dragoş) – Avram (56’ C. Stoica), Cârjan, Frunză (64’ Racoviţă).

De partea cealaltă, Poli Galaţi şi-a apărat şansele cu: St. Stoica – L. Radu, Şerbănescu, Stamate, Danielescu – Pavel (46’ Chiriac), Fălcaru, Munteanu (56’ Chelaru), Bahica – Francis, I. Cristian (56’ Serian).

Citit 768 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00