Metalosport, succes clar la juniori

(1 Vot)

Campioana judeţeană la juniori Under 13, Metalosport Galaţi, a câştigat, joi, scor 7-0 (2-0) primul meci din dubla cu Orizontul Ţifeşti (campioana Vrancei) a fazei interjudeţene la… Under 17! Golurile au fost înscrise de Patriche - 3, Grădinaru - 2, Sârbu şi Farcaş. Returul are loc astăzi, la Odobeşti (ora 17,30). Metalosport (antrenori Gh. Cucu, Ion Basalîc) a început cu: Doană - Popa, Manu, Grădinaru, Puşcaşu - Sârbu, Neamţu, Manea, Farcaş - Mircea, Patriche. Au mai jucat: Prodan, Paruschi, Honţaru şi Cojan.

Ghidigeniul a pierdut acasă

Meciul tur dintre Muncitorul Ghidigeni şi CS Făurei, campioanele din Galaţi şi Brăila la juniori în campionatul aferent Ligii a IV-a, contând pentru etapa interjudeţeană, a fost influențat foarte multe de starea proastă a terenului, în condițiile în care a plouat tot timpul meciului. Cei de la Făurei au început mai bine, au avut 2-0, iar în finalul primei reprize au punctat şi gazdele, prin Văleanu, cu scorul de la pauză, 1-2, terminându-se meciul. Returul are loc astăzi, pe terenul din comuna brăileană Vişani (ora 17,30).

Citit 1567 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00