CF Brăila - FCM Dunărea 12-13 după penaltiuri, în Cupa României

Cupa României a programat marţi meciurile celei de-a patra etape naţionale (ce va continua şi astăzi). Se întrec echipele din Liga a II-a, care primesc replica celor care au obţinut deja calificarea  (formaţii care vin din Ligile a III-a şi a IV-a şi din Campionatul judeţean).

FCM Dunărea a jucat în deplasare, cu CF Brăila (Liga a IIII-a). Confruntarea celor două formaţii a dat naştere unei dispute echilibrate, fapt demonstrat şi de scorul foarte strâns.

Gălăţenii au deschis scorul prin Cârjan, gazdele egalând încă înainte de pauză. Repriza a doua şi prelungirile s-au disputat fără goluri! Astfel că s-a procedat la executarea loviturilor de la 11 metri, în urma cărora gălăţenii s-au impus cu 13-12.

Învingătorii au jucat în formula: Mindileac - Cristescu, Em.Cristian, Velescu, Agache - Cucu, Cioinac, Cristea, Ioviţă (eliminat în min. 86) - Cârjan, A.Popescu. Au mai jucat; Jecu, Bica şi Căldăraru.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă vrânceană: Gică Mihai - asistat de Florin Danciu şi Luci Stănilă. Observator - constănţeanul Vasile Curt.

* Următorul meci oficial al FCM Dunărea va avea loc sâmbătă, 29 august, în deplasare, în cea de-a treia etapă a Ligii a II-a. Adversar îi va fi Tricolorul Breaza.

Citit 781 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00