United a câștigat derbiul moldav

Echipa United Galați a câștigat, scor 5-4 (4-1), meciul disputat luni seară, la Galați, cu formația CSMS Iași, în cadrul etapei a cincea a Ligii I de futsal.

Partida a fost dominată de gălățeni, aceștia conduceau după numai cinci minute de joc cu 3-0, prin reușitele lui Lașcu, Cojoc și Crăciun. Oaspeții au redus din diferență în urma unei lovituri de pedeapsă (min 11), ca apoi Burdujel să mai marcheze o dată pentru United, în min 17. Repriza secundă a fost mai echilibrată, cu multe faze spectaculoase la ambele porți, iar avantajul de pe tabela de scor i-a permis antrenorului Cosmin Gherman să ruleze întregul lot. Ieșenii au profitat de schimbările de pe teren și au marcat trei goluri la rând, ultimul a fost înscris cu doar 59,5 secunde înainte de finalul meciului.

Cosmin Gherman a folosit următorul lot: Wellington da Silva - Lașcu, Burdujel, Borges, Varela, Covaci, Cojoc, Cireș, Crăciun, Tudose, Apostol, Boubătrân, Crișan, Dinicuță.

În etapa viitoare, United va juca, tot acasă, luni, 16 octombrie, cu formația Dunărea Călărași.

Citit 931 ori Ultima modificare Marți, 10 Octombrie 2017 16:48