CSU Danubius, înfrângere drastică la Rm. Vâlcea

Echipa feminină de handbal CSU Danubius se află departe de forma dorită, acumulând încă o înfrângere în actuala ediție a Ligii Naționale. CSU Danubius a pierdut, scor 17-26 (6-12), pe terenul celor de la HCM Rm. Vâlcea, ajungând la al treilea eșec la rând.

Meciul a avut un început ezitant, în care gălățencele au avut și o perioadă considerabilă de joc (13 minute) fără gol marcat. După pauză, reușitele consecutive ale Elenei Livrinikj  au adus formația gălățeană la doar trei goluri distanță (12-15, min 43).

Cea mai bună marcatoare a CSU Danubius a fost Elena Livrinikj , cu 9 goluri. Celelalte realizatoare au fost: Nicoleta Safta 3 goluri, Daciana Balaban 2, Cristina Clisu, Denisa Șelever, All Șeiko - câte un gol. Danubius se află pe locul 10 cu 9 puncte.

În etapa următoare va avea loc ultima partidă din acest an, când formația gălățeană va juca, sâmbătă, 18 noiembrie, pe teren propriu, cu ultima clasată din competiție, CSM Slatina - nou promovată.

Citit 1567 ori Ultima modificare Luni, 13 Noiembrie 2017 14:57