Fost șef Romsilva, vizat de DNA

Fost șef Romsilva, vizat de DNA
Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Fostul director al Romsilva, Teodor Țigan, care ar fi primit la pensionare un bonus de 100.000 de euro brut, este vizat de o posibilă anchetă a procurorilor Direcției Naționale Anticorupție (DNA), potrivit surselor Digi24.

În 2023, după acordarea primei, Țigan s-a angajat la Direcția Silvică Arad, cumulând pensia cu salariul. Documente interne arată că bonusul putea fi încasat doar la încetarea contractului.

Cazul a ajuns la DNA după denunțuri formulate de jurnaliști și de ministra Mediului, Diana Buzoianu, care a identificat și alte nereguli la Romsilva în urma unui control.

Citit 284 ori Ultima modificare Marți, 12 August 2025 16:14

1 comentariu

  • postat de Cred ca sunt multe mii de lacomi ca el
    Marți, 12 August 2025 17:30
    86.120.239.***
    Nu se mai satura oamenii ăștia! Au pensie foarte bună, dar "aspira" și un salariu gras și orice se mai poate...
    0
    2

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro