Consiliul Județean Galați și Centrul Cultural Dunărea de Jos Galați (CCDJ), în parteneriat cu Uniunea Scriitorilor din România - Filiala Sud Est, organizează, pe 11 mai 2026, de la ora 11,00, lansarea romanului „366 de vise”, la Salonul Artelor din cadrul CCDJ, strada Domnească nr. 61.
Eugenia Bădilă Karp este membră a Uniunii Scriitorilor din România și autoarea a 11 cărți de poezie, iar cu acest volum a făcut un pas curajos și hipnotic spre proză.
Romanul „366 de vise” este, în esență, un calendar al oniricului, o arhitectură fragilă construită din 366 de poeme în proză care gravitează în jurul unui singur personaj: Visătorul.
Invitații autoarei sunt prof. George Lateș, criticul literar și poetul Adi George Secară și poeta Florina Zaharia, președintele Filialei Sud Est a Uniunii Scriitorilor din România.
Amfitrionul evenimentului va fi Vali Viorel Sandu, managerul Centrului Cultural "Dunărea de Jos".

