Şoferi amendaţi din cauza parcărilor ilegale

Şoferi amendaţi din cauza parcărilor ilegale
Evaluaţi acest articol
(15 voturi)

Trei şoferi, cu vârste cuprinse între 19 şi 51 de ani, au fost amendaţi, după ce au fost surprinşi de poliţiştii locali în timp ce staţionau neregulamentar.

Primul şofer intrat în vizorul poliţiştilor a oprit voluntar cu autoturismul pe banda unu de circulație a străzii Regiment 11 Siret, în zona unei societăți comerciale, îngreunând astfel traficul rutier. La cererea îndreptățită a agentului constatator de a se legitima, acesta a refuzat să-și decline identitatea, adresându-i poliţistului cuvinte și expresii jignitoare.

Cel de-al doilea bărbat, în vârstă de 51 de ani, a fost depistat în timp ce staționa voluntar cu autoturismul pe trotuarul aferent străzii Combinatului, recent reabilitat, încălcând astfel prevederile legale.

Nu a scăpat de amendă nici ultimul şofer de pe "lista abaterilor", în vârstă de 24 de ani, care staționa voluntar cu autoturismul în dreptul unui garaj situat pe strada Nae Leonard, împiedicând astfel ieșirea în trafic a unui alt autoturism.

Celor trei le-au fost aplicate sancţiuni contravenţionale cuprinse între 580 şi 1.790 de lei, plus puncte penalizare.

Citit 2584 ori Ultima modificare Miercuri, 24 Noiembrie 2021 22:20

7 comentarii

  • postat de Cosmin
    Luni, 22 Noiembrie 2021 15:15
    77.111.246.***
    Un numar de telefon, special destinat pentru sesizarea unor astfel de situatii, nu poate fi publicat?
    0
    13
    Raportează
  • postat de un șofer
    Luni, 22 Noiembrie 2021 14:06
    109.102.89.***
    Pe strada Eroilor, unde este OPRIREA INTERZISĂ, când va prezentați, domnilor polițiști, ca sa le atrageți atenția conducătorilor auto să nu mai STAȚIONEZE, îngreunând astfel traficul? Cu mulțumiri, pentru montarea semnelor... Așteptăm și rezultate... așa, ca pe Strada Brăilei... că doar tot în oraș suntem și noi, și plătim impozitele cu toții.
    0
    12
    Raportează
  • postat de Sandu Victor
    Luni, 22 Noiembrie 2021 09:31
    109.166.132.***
    Bună ziua. Pt domnii polițiști : rezolvati, vă rog, cerșetorii din intersectii (patinoar, tribunal). Ăsta da cu pumnul în geam destul de bine. Vă mulțumesc!
    0
    8
    Raportează
  • postat de Un curios
    Luni, 22 Noiembrie 2021 09:18
    5.13.128.***
    Pe siderurgistilor, sunt statii de parcare prntru automobile electrice, de ce nu sunt amendati cei ce blocheaza aceste locuri ce au o destinatie clara?
    0
    10
    Raportează
  • postat de gogu
    Duminică, 21 Noiembrie 2021 15:46
    78.96.80.***
    Vai au venit vajnicii aparatori ai dreptatii si regulamentului,gardienii publici,si au dat amenzi .Mai eu vreau sa-i vad pe acesti burtosi patruland noaptea printre blocuri si asigurand linistea si ordinea publica.Alo domnu Hahui se aude si la inaltimea demnitatii matale,nu de alta dar va platim la greu din taxele si impozitele noastre.
    4
    30
    Raportează
  • postat de Cardinalul Richeliu
    Duminică, 21 Noiembrie 2021 15:01
    86.124.201.***
    E pe val politia locala. Trei! Numai cât te uiți pe geam și vezi mai mulți
    5
    28
    Raportează
  • postat de Bleah
    Duminică, 21 Noiembrie 2021 14:36
    89.136.0.***
    Sute de mașini sau chiar mii, sunt oprite permanent în tot orașul și voi ați făcut ordine în trafic cu 3 șoferi! Bleah!
    4
    41
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.