Automobil Clubul Român împlinește 120 ani

Automobil Clubul Român împlinește 120 ani
Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Automobil Clubul Român (ACR) împlineşte astăzi, 5 aprilie, 120 ani de existenţă, fiind cea mai veche structură automobilistică din țară. "Timp de 120 ani am fost alături de membrii noștri și de toți automobiliștii din România. Împreună cu oameni pasionați, am pus bazele mobilității și motorsportului din țara noastră și am contribuit la pregătirea și educarea mai multor generații de conducători auto. Am fost alături de membrii noștri atunci când au avut nevoie de noi pe șoselele din România sau din Europa, indiferent de oră sau anotimp. Am reprezentat vocea automobiliștilor și le-am apărat interesele atunci când au avut nevoie de noi. Am fost alături de piloții, oficialii, spectatorii și toți oamenii pasionați de motorsport și am contribuit la siguranța și dezvoltarea acestora. La mulţi ani tuturor automobiliștilor!", menţionează un comunicat al ACR.

 

Citit 805 ori Ultima modificare Vineri, 05 Aprilie 2024 10:37

1 comentariu

 • postat de rodax
  Vineri, 05 Aprilie 2024 11:16
  193.231.148.***
  ACR a fost acaparat de Constantin Niculescu,eternul presedinte al acestei asociatii.Cu el in frunte s-a ajuns la dezastru.
  0
  4

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.