KAIAK-CANOE | Victor Mihalachi, două medalii la ”Europene”

România a participat cu 19 sportivi la Campionatul European de kaiac-canoe pentru seniori de la Belgrad, competiţiei cu peste 560 de sportivi la start, din 40 de ţări. Obiectivul federației, conform preşedintelui gălăţean Ion Bârlădeanu, a fost o medalie într-o probă olimpică, care a fost îndeplinit de echipajul de canoe dublu, Leonard Carp  și Victor Mihalachi (foto), care a obținut medalia de argint la 1.000 metri. De asemenea, cei doi au reuşit, ieri, să câştige şi medalia de aur la 500 de metri.

Victor Mihalachi a fost lansat în sportul de mare performanţă la CS Școlar Galaţi, de către antrenorii Adina și Adrian Maftei.

MINIFOTBAL.În weekendul trecut, două dintre cele mai bune echipe din Campionatul de Minifotbal Galați, Ajax Dulcisimo și Viitorul, au susținut, la Ploiești, jocurile de la Campionatul Regional Sud-Est, competiție premergătoare turneului final al Campionatului Național. Din păcate, ambele formații au ratat calificarea în finală.

Citit 1605 ori Ultima modificare Duminică, 10 Iunie 2018 17:23