Debut cu stângul pentru handbalistele de la CSM Galați

(3 voturi)

Echipa de handbal CSM Galați a pierdut, scor 21-25 (10-13), în fața formației Minaur Baia Mare - nou promovată în Liga Națională, într-un meci contând pentru prima etapă a campionatului feminin.

Gazdele s-au desprins cu doar 10 minute înainte de finalul jocului, după un meci echilibrat, cu ultima egalitate, 19-19, în min. 51. În următoarele trei minute, băimărencele au înscris de patru ori, în timp ce echipa pregătită de Valeriu Costea nu a reuşit niciun gol, astfel că scorul a devenit 23-19. Această diferenţă de patru goluri s-a păstrat până la final.

Cea mai bună marcatoare a CSM şi a jocului a fost Elena Livrinikj, care a înscris 11 goluri. Pentru formaţia gălăţeană au mai marcat: Iulia Artean Stroia - 4, Lăcrămioara Cîlici - 3, Daciana Balaban, Mădălina Conache și Cătălina Cioaric - câte un gol.

Din lotul echipei Minaur a făcut parte și gălățeanca Andreea Taivan, care săptămâna trecută a refuzat semnarea contractului cu CSM Galați.

În următoarea etapă, CSM va juca pe teren propriu cu formația HC Zalău.

Citit 1592 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00