Performanţă istorică pentru Sporting Lieşti, a ajuns alături de echipele din prima ligă

(17 voturi)

Echipa gălățeană de fotbal Sporting Liești, din liga a treia, s-a calificat, marţi, în şaisprezecimile Cupei României, după ce a câştigat, în deplasare, partida cu o parteneră de eşalon, CSM Focşani, scor 3-0, după reprizele suplimentare. Golurile au fost marcate de Mihu, Nica şi Sevastian. La finalul obişnuitelor 90 de minute scorul a fost 0-0.

Această reuşită reprezintă cea mai mare performanţă din istoria echipei din Lieşti în Cupa României. În faza următoare a acestei competiţii, Sporting Lieşti va întâlni o echipă din Liga 1.

În tururile anterioare, Sporting a trecut de ACS Universitatea „Dunărea de Jos” Galaţi cu 3-1 şi apoi de Oţelul, la loviturile de departajare.

Citit 10776 ori Ultima modificare Marți, 11 Septembrie 2018 19:32