Hochei. CSM Galați, dublă cu Sportul Studențesc

Hochei. CSM Galați, dublă cu Sportul Studențesc

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)
1 comentariu

Echipa de hochei CSM Galați va juca, pe propria gheață, în acest weekend, într-o nouă "dublă" cu formația Sportul Studențesc, în cadrul Campionatului Național. Pentru meciurile seniorilor, care se dispută astăzi (ora 18.30) și mâine (ora 10.30), intrarea publicului se face pe bază de bilet, care costă 5 lei.
Altfel, tot la Galați, astăzi și mâine (orele 15.00), juniorii sub 18 ani ai CSM Galați vor juca împotriva formației Steaua Rangers. Intrarea este liberă.

Citit 898 ori Ultima modificare Sâmbătă, 17 Noiembrie 2018 13:34

1 comentariu

 • postat de Berdila C.Gica Duminică, 18 Noiembrie 2018 19:28 109.102.89.*** Link la comentariu
  0
  0

  Este necesar sa invatam regulamentul atunci cand mergem la hochei pe gheata sa putem sa intelegem spectacolul oferit de jucatori acestipentru care trebuie sa avem respect pentru efortul lor de a crea un adevarat spectacol pe gheata,ceeace cu pare de rau toti cei care asistat la meciul echipei noastre nou infiintata C.S.M Galati nu a fost greu de inteles adica ce sa intamplat sambata seara la meciul dintre C.S.M.Galati si Sportul Studentesc a fost un meci intre cumetri sa spun corect adica din fairpley ar fi fost frumos sa nu ne subestimam adversarul care dealtfel a facut si face eforturi mari pentru a supravetui in hocheiul romanesc trebuie sa aducem aminte tuturor celor care cunosc bine soarta echipei Sportul Studentesc care numai datorita eforturilor depuse de antrenorului Martin Ion se poate inca mentine in campionatul national si tot acestui devotat antrenor care baga mana adanc in buzunarul propriu pot face deplasarea la meciuri si isi apara cu demnitate si seriozitate conditia de echipa participanta in campionatul national de hochei.
  Nu pot sa cred ca cineva care conduce destinele echipei noastre de hochei a fost de acord ca jucatorii de valoare sa fie retrasi de pe gheata si sa jucam numai in doua linii si sa incercam numai sa pasam intre noi fara a marca decat din cand incand ratant intentionat si cu poarta goala iar spectatorii aflati in patinuoar au fost privati de un spectacol pentru care au platit biletul deloc scump exact cat publicitatea care se face meciurilor de hochei pe gheata care se desfasoara in patinuoarul galatean.
  As dori ca pe viitor la toate meciurile echipei noastre sa fim in tribune cati mai multi suporteri galateni tribunele sa fie pline asa cum se intampla in urma cu cativa ani clubul sa faca mai multa publicitate vizuala cu afise cu anunturi in ziare si alte forme de comunicare in massmediacu invitatii pentru viitorii sponsori inclusiv ptr.fostele mari glorii ale hochelui galatean si sa lasam deoparte meciurile in familie si sa ne aparam serios sansele sa invingem cu orice scor echipele adverse si de ce nu sa facem toate eforturile sa castigam din nou titlul de campioni ai Romaniei ca avem jucatori de valoare care dupa parerea mea daca nu sunt folositi la maxim acestia se vor uita in curtea altor cluburi si pot deveni adversarii noastri.
  Personal permiteti pe aceasta cale sa aduc cele mai calde urari de sanatate si multe multumiri dlui.Radu Cosca vice presedintele federatiei de hochei pe gheata care a facut si face in continuare eferturi deosebite ptr.ca noi galatenii sa avem o echipa competitiva si care supravetuieste numai datorita acestui om deosebit care iubeste hocheiul si este permanent langa jucatori si antrenori.
  BRAVO ACESTUI OM CU INIMA MARE
  Cu deosebit respect ptr.toti iubitorii hocheiului galatean
  Berdila C.GICA

  Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.