Şi-au făcut culoar larg spre grupele Ligii Campionilor

Voleibaliștii de la CSM Arcada și-au netezit drumul spre ultimul tur preliminar al Ligii Campionilor, câştigând prima manşă a duelului cu formaţia Vojvodina Novi Sad, scor 3-0 (25-23, 25-17, 25-21). Meciul a avut loc la Sala Sporturilor „Dunărea”, într-o atmosferă senzaţională creată de publicul gălăţean, la fel cum a fost şi jocul favoriţilor.

Doar în primul set a putut echipa din Serbia să ţină ritmul cu jocul practicat de campioana României, Vojvodina revenind de câteva ori de la diferenţe de trei puncte, ultima dată egalând la 23. În următoarele două seturi CSM Arcada a dominat categoric şi s-a impus fără emoţii, devenind astfel mare favorită la calificarea în ultimul tur preliminar ce precede faza grupelor Ligii Campionilor. În returul de la Novi Sad, care va avea loc miercuri, 13 noiembrie, CSM Arcada are nevoie să câştige minimum două seturi sau, în cel mai rău caz, setul de aur.

Citit 1557 ori Ultima modificare Miercuri, 06 Noiembrie 2019 21:47