SPECIAL DE MONDIAL. SUA - Țara Galilor 1-1: Doar o repriză de soccer

(1 Vot)

Entuziasmul americanilor a ținut doar o repriză, suficient cât să intre la pauză cu un avantaj de 1-0. Golul a fost reușit de Timothy Weah - fiul mult mai renumitului George Weah (min. 36). Prima parte a jocului le-a aparținut americanilor, al căror fotbal este denumit soccer.

S-au schimbat datele problemei în repriza secundă, iar Țara Galilor a reușit să împingă jocul înspre poarta lui Turner (rezervă la Arsenal). După o serie de ocazii, a venit un penalti, scos și executat de către Gareth Bale, vedeta galezilor (min. 82).

Dacă nu s-ar fi mulțumit doar cu o repriză de soccer, poate că americanii ar fi obținut mai mult din acest meci, dar, în cele din urmă, a ieșit o remiză echitabilă, care menține suspansul în Grupa B.

În următoarea etapă, vineri, 25 noiembrie, se joacă SUA - Anglia și Țara Galilor - Iran.

Citit 481 ori Ultima modificare Luni, 21 Noiembrie 2022 23:12