FOTBAL. În Liga a III-a de fotbal, echipa a doua a SC Oțelul joacă vineri, 5 decembrie, în deplasare, la CSO Plopeni. Un nou meci dificil pentru tinerii jucători pregătiți de antrenorii Haraga și Baștină. Meciul va fi arbitrat de Răzvan Gherman (București).
HOCHEI. Al doilea meci al echipelor CSM Galați și Sportul Studențesc, disputat miercuri, a fost câștigat tot de gălățeni, cu 16-1. Întâlnirea a contat pentru ”Cupa României”, după ce un prim joc a fost în campionat: scor 17-4. Vineri, 5 decembrie, hocheiștii de la CSM vor juca cu CS Miercurea Ciuc, la Galați (ora 18,30).
FOTBAL. În acest weekend, vor fi prezenți în arena competițiilor de fotbal arbitri și observatori gălăţeni. În Superligă, Adrian Viorel Cojocaru va fi arbitru VAR la ”U” Cluj - Hermannstadt, iar Liviu Ciubotariu - observator la marele derbi FC Botoșani - Rapid. În Liga a II-a, Daniel Vlase - la Poli Iași - Corvinul, iar Alexandru Burloiu - al patrulea arbitru la același meci; asistentul Florin Iftode - la FC Voluntari - CSC Dumbrăvița, în timp ce Simona Rența - observator la Metalul Buzău - Ceahlăul Piatra Neamț.
CARTING. Lumea sportului îl știe pe Eric Berbecel drept un șahist talentat de la CSM Galați - locul patru cu echipa de juniori Under 10, la ”Naționale”. Eric este însă și un valoros pilot! Recent, el a participat, la Câmpulung Moldovenesc, la Gala ”Micul Pilot”, în care au fost premiați practicanți ai kartingului. Eric este elev în clasa a IV-a la Școala Nr. 28.

