S-au declanșat partidele de verificare pentru echipele din Liga a III-a. Sâmbăta și duminică au avut loc pare astfel de meciuri, ce au declanșat suita de goluri.
Otelul II a întâlnit-o pe terenul de la Lacu Sărat pe Victoria Traian. Cu cinci jucători veniți de la prima echipă, satelitul a înscris cât pentru un set de tenis: 6-1. Realizarilarile le-au aparținut lui Stana, Sandu, Frunză, Iurea, Munteanu și Vișan. Antrenorii Haraga și Baștină au avut de unde alege jucătorii, trimițând în teren două formule de echipă.
Prima repriză: Ursu - Nastsa, Rotaru, Nichifor, Olteanu - Aftene, Bilic, Postelnicu - Stana, Sandu, Frunză. În repriza a doua: Mircia - Aron, Iorga, I. Butuc, Docuz - Gropineanu, Munteanu, Vişan - Mocanu, Iurea, D. Butuc.
Duminică, Otelul II a jucat cu CS Blejoi, scor 2-8 (1-4).Vom reveni cu detalii.
Două echipe a folosit și antrenorul Sorin Frunză în meciul Unirea Branistea - Dacia Unirea Brăila. O verificare echilibrată, utilă ambelor formații, încheiată cu scorul de 2-1 în favoarea echipei brăilene. La Unirea aproape jumătate dintre jucători au fost juniori. Întâlnirea a fost găzduită de terenul din Şendreni, iar golul Unirii a fost înscris de Vasile.
Prima repriză: Toader - Aron, Moroșanu, M. Cireş, Bujor - D. Cireş, Vasile- Bălănică, Băceanu, Pavel - Mihai.
Formula a doua: Cilighidreanu- Popa, Radu, Andronic, M. Cireş - Pădure, Dragomir, Manolache, Buleandră - Fadei, Andrei.
Următorul meci, pe 7 februarie, cu Viitorul OneŞti.
*Echipa Sporting Liesti a jucat cu Viitorul Oneşti, meciul fiind găzduit de stadionul municipal din Tecuci. Cătălin Savu: ”Un test foarte util, în special în perspectiva apropiatului meci de Cupă, cu FK Csikszereda”.
Sporting a trimis în teren cinci juniori, iar din vechiul lot nu a putut fi folosit Coman, accidentat.
Echipa de start: Brăneţ - Popa, Podaşcă, Maftei, Năstase - Voinea, Crihană, Iordache, Stan - V. Munteanu, Costea. Au mai intrat: G. Munteanu - Dima, Munchiu, Chiriac, Ciocoiu, Balura, Grigoras, Costin, Manolache.
Sporting s-a impus cu 4-0, prin autorii: V. Munteanu (2), Costea și Voinea din penalti.
Miercuri, Sporting va juca cu CSM Adjud.

