Biletul zilei - „Ciocănarii” în prim-plan

Liga 1 s-a dovedit din nou a fi săracă şi lipsită de spectacolul fotbalistic suprem: golurile. Dacă nici la Pandurii-Petrolul, 1-0 final, nu s-au marcat peste două goluri, deşi se înscrisese înainte de pauză, atunci în România nu mai e salvare. Nu-s goluri îndeajuns. Am invocat pentru biletul de joi ca fetele de la Lyon să-şi facă treabă şi acestea s-au conformat mai mult decât decent. Au învins cu 2-0 formaţia similară a celor de la Frankfurt, tocmai în finala Ligii Campionilor. Şi cealaltă finală a tichetului, din Cupa Danemarcei a ieşit cum am planificat. FC Copenhaga şi-a fructificat avantajul terenului propriu şi a învins cu 1-0, scor stabilit din prima repriză.

Biletul zilei

FC Vaslui-U.Cluj 1 cotă 1,50

Celta Vigo-Alcoyano 1 cotă 1,35

Valladolid-Sadabell 1 cotă 1,35

West Ham-Blackpool 1 cotă 2,05

Nu ne mai lăsăm păcăliţi de liga noastră mioritică de fotbal şi lăsăm deoparte miza pe numărul de goluri, care ne-a tot stricat bilete în ultima săptămână. Punem la sigur şi contăm pe FC Vaslui că nu se împiedică de U.Cluj, un fel de echipă a păcii. În liga secundă din Spania se apropie finalul, iar Celta Vigo şi Valladolid sunt deja cu un pas către promovare. Adversarii din week-end sunt modeşti şi pot fi învinşi chiar la scor, dar nu ne hazardăm. Ultimul meci ales e teoretic şi cel mai greu. „Ciocănarii” de la West Ham, care au pierdut la mustaţă promovarea în Premier League, au o nouă şansă de a reveni în prim-planul fotbalului britanic. Mai ales că ne oferă şi o cotă generoasă la victorie, 2,05. Cota finală este de 6,02.

Citit 4832 ori Ultima modificare Vineri, 18 Mai 2012 16:29