Biletul zilei-Mai vrem un câştig

Pentru a lăsa în urmă luna iulie fără nicio grijă, mai avem nevoie de încă un câştig, iar acest sfârşit de săptămână pare momentul potrivit, după ce la biletul de joi am pierdut la un singur meci. Mai exact, la duelul din Europa League dintre Aarhus (Danemarca) şi Dila Gori (Georgia), unde gazdele au deschis scorul încă din minutul trei, dar au pierdut, scor 1-2. Celelalte ponturi, tot din preliminariile EL, au fost bifate corect: Rapid şi Anzhi şi-au câştigat meciurile, conducând încă de la pauză, iar duelul dintre Renova şi Gomel (0-2) a fost cu mai puţin de trei goluri.

BILETUL ZILEI

Molde-Viking 1 cotă 1,50

Mjondalen-Nottoden 1 cotă 1,60

Brommapojkarna-Assyriska 1 cotă 1,60

Landskorna-Umea peste 2,5 goluri 1,60

Pentru weekend avem patru partide din campionatele nordice. În Norvegia, campioana en-titre Molde  merge ceas, mai ales în jocurile de acasă, iar Viking e un adversar mai mult decât abordabil. În liga secundă, la duelul dintre Mjondalen şi Nottoden, statistica arată o diferenţă colosală în raportul dintre victorii pe teren propriu pentru gazde şi înfrângerile oaspeţilor din deplasare (înfrângeri pe linie). În Suedia, Landskrona şi Umea depăşesc o medie de trei goluri pe meci şi putem miza pe acest aspect, iar Brommapojkarna are şapte victorii pe propriul teren, din tot atâtea partide. Cota finală este de 6,14.

Citit 5223 ori Ultima modificare Vineri, 20 Iulie 2012 17:02