Programul sportivilor români la Olimpiadă

Programul sportivilor români la Olimpiadă
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Cea mai importantă competiţie sportivă a mapamondului va fi transmisă în România de trei televiziuni: TVR, Dolce Sport şi Eurosport * Recordul de transmisiuni directe şi înregistrări îi va aparţine Eurosportului, care va aloca 24 de ore din 24 Jocurilor Olimpice, pe ambele sale canale


27 IULIE

ora 23.00 - Ceremonia de deschidere

 

28 IULIE:

11.00 - tenis simplu şi dublu - calificări

11.30 - judo - Alina Dumitru - turul 1

11.50 - canotaj două rame - Susanu şi Andrunache - serii

12.00 - ciclism - fond de şosea (250km) - Andrei Nechita

13.00 - gimnastică masculin - calificări proba pe echipe

13.52 - înot 100 metri bras - Dragoş Agache - serii

17.00 - box masculin - Bogdan Juratoni - turul 1

18.00 - judo - Alina Dumitru - finala

22.30 - înot 100 metri bras - Dragoş Agache - semifinale        

 

29 IULIE:

11.00 - tir - skeet(talere) - Lucia Mihalache - calificări

11.30 - gimnastică feminin - calificări proba pe echipe

11.30 - judo - Andreea Chiţu - turul 1

11.30 - judo - Dan Fâşie - turul 1

12.30 - sabie masculin – individual - turul 1

13.33 - înot 400 metri liber - Camelia Potec - serii

13.50 - canotaj 8+1 feminin - serii de calificare

16.00 - tir - skeet(talere) - Lucia Mihalache - finala

18.00 - judo - Andreea Chiţu - finala

18.10 - judo - Dan Fâşie - finala

20.20 - polo - România - Marea Britanie

20.50 - sabie masculin - individual - finala

22.08 - înot 100 metri bras - Dragoş Agache - finala

22.15 - înot 400 metri liber - Camelia Potec - finala

 

30 IULIE:

11.00 - tir - puşcă aer comprimat 10 metri - Alin Moldoveanu - calificări

11.30 - judo - Corina Căprioriu - turul 1

11.30 - canotaj două rame - Susanu şi Andrunache - recalificări

12.00 - haltere - Florin Croitoru

12.25 - înot 200 metri fluture - Alexandru Coci - serii

12.30 - spadă feminin - individual - turul 1

12.40 - canotaj patru rame fără cârmaci masculin - serii

13.50 - spadă femnin - individual - turul 2

14.45 - tir - puşcă aer comprimat 10 metri - Alin Moldoveanu - finala

16.10 - spadă feminin - individual - optimi

17.30 - spadă feminin – individual - sferturi

18.00 - judo - Corina Căprioriu - finala   

18.30 - gimnastică masculin - finala proba pe echipe

20.00 - spadă feminin - individual - semifinale

21.10 - spadă feminin – individual - finala

22.30 - înot 200 metri fluture - Alexandru Coci - semifinale      

 

31 IULIE:

12.00 - canotaj patru rame fără cârmaci masculin - recalificări

12.00 - înot 100 metri liber - Norbert Trandafir - serii

12.00 - haltere - Răzvan Martin

12.30 - floretă masculin – individual - turul 1

12.50 - canotaj 8+1 feminin - recalificări

18.30 - gimnastică feminin - finala proba pe echipe

21.10 - floretă masculin - individual - finala

21.30 - înot 100 metri liber - Norbert Trandafir - semifinale

21.40 - polo - România - SUA

21.47 - înot 200 metri fluture - Alexandru Coci - finala

 

1 AUGUST:

11.00 - tenis dublu-mixt - calificări

12.10 - canotaj două rame - Susanu şi Andrunache - finala

14.30 - haltere - Roxana Cocoş

15.10 - sabie feminin – individual - turul 1

16.30 - tenis de masă feminin - finala

16.45 - sabie feminin – individual - optimi

17.40 - sabie feminin - individual - sferturi

18.30 - gimnastică masculin - individual compus

20.30 - sabie feminin - individual - semifinale

21.40 - sabie feminin – individual - finala

22.17 - înot 100 metri liber - Norbert Trandafir - finala

 

2 AUGUST:

11.30 - judo - Daniel Brata - turul 1

12.00 - înot 50 metri liber - Norbert Trandafir - serii

12.10 - canotaj patru rame fără cârmaci masculin - semifinale

12.27 - înot 800 metri - Camelia Potec - serii

14.30 - canotaj 8+1 feminin - finala

16.30 - tenis de masă masculin - finala

17.30 - polo - România-Ungaria

18.10 - judo - Daniel Brata - finala

18.30 - gimnastică feminin - individual compus

21.30 - înot 50 metri liber - Norbert Trandafir - semifinale

 

3 AUGUST:

11.30 - judo - George Simionescu - turul 1

12.00 - haltere - Gabriel Sîncrăian

12.25 - triplusalt - Cristina Bujin - calificări

12.30 - sabie masculin - echipe - turul 1

12.40 - atletism 100 metri - Andreea Ogrăzeanu - serii

14.00 - atletism 400 metri - Bianca Răzor - serii

16.30 - sabie masculin – echipe - finala

18.10 - judo - George Simionescu - finala

21.10 - disc - Nicoleta Grasu - calificări

21.45 - înot 800 metri - Camelia Potec - finala

22.09 -  înot 50 metri liber - Norbert Trandafir - finala

 

4 AUGUST:

11.00 - spadă feminin - echipe - turul 1

12.00 - polo - România-Muntenegru

12.30 - spadă feminin – echipe - sferturi

12.30 - canotaj patru rame fără cârmaci masculin - finala

13.35 - 3000 metri obstacoloe - Ancuţa Bobocel, Cristina Casandra - serii

14.00 - spadă feminin – echipe - semifinale

17.00 - spadă feminin – echipe - finala

21.30 – disc - Nicoleta Grasu - finala

23.55 - atletism 100 metri - Andreea Ogrăzeanu - finala

 

5 AUGUST:

13.00 - maraton - Lidia Şimon, Constantina Diţă

16.00 - gimnastică masculin - sol

16.30 - box feminin - Mihaela Lăcătuş - turul 1

16.50 - gimnastică feminin - sărituri 

17.41 - gimnastică masculin - cal cu mânere

21.00 - 400 metri garduri - Angela Moroşanu - serii

21.35 - triplusalt - Cristina Bujin - finala

23.30 - atletism 400 metri - Bianca Răzor - finala               

 

6 AUGUST:

16.00 - gimnastică masculin - inele

16.10 - polo - România-Serbia

16.50 - gimnastică feminin - paralele

17.41 - gimnastică masculin - sărituri

23.05 - 3000 metri obstacoloe - Ancuţa Bobocel, Cristina Casandra - finala   

 

7 AUGUST:

12.55 - atletism 5000 metri - Roxana Bîrcă - serii

15.00 - lupte greco-romane - Alin Alexuc-Ciurariu - calificări

16.00 - gimnastică masculin - paralele

16.47 - gimnastică feminin - bârnă

17.37 - gimnastică masculin - bară fixă      

18.23 - gimnastică feminin - sol

20.25 - lupte greco-romane - Alin Alexuc-Ciurariu - finala

21.05 - săritura în lungime - Viorica Ţigău - serii

 

8 AUGUST:

11.48 - C1-1000 metri - Iosif Chirilă - finala

12.00 - ciocan - Bianca Perie - calificări

13.35 - atletism 800 metri - Mirela Lavric - serii

22.05 - săritura în lungime - Viorica Ţigău - finala

22.45 - 400 metri garduri - Angela Moroşanu - finala

 

9 AUGUST:

11.30 - C2-1000 metri - Mihalachi, Dumitrescu - finala

11.30 - săritura în înălţime - calificări

11.48 - K4-1000 metri masculin - finala

12.35 - K2-500 metri - Iuliana Paleu, Irina Lauric - finala

18.45 - box feminin - Mihaela Lăcătuş - finala

 

10 AUGUST:

21.35 - ciocan - Bianca Perie - finala

22.05 - atletism 5.000 metri - Roxana Bîrcă - finala

 

11 AUGUST:

11.00 - 50km marş - Marius Cocioran - finala

12.41 - K2-200 metri - Ionuţ Mitrea, Bogdan Mada - finala

13.00 - lupte libere - Rareş Chntoan - calificări

19.00 - 20 km marş - Claudia Ştef - finala

20.25 - lupte libere - Rareş Chntoan - finala

21.00 - săritura în înălţime - Esthera Petre - finala   

22.00 - atletism 800 metri - Mirela Lavric - finala

23.45 - box masculin - Bogdan Juratoni - finala

 

12 AUGUST:

13.00 - maraton - Marius Ionescu - finala

 

Citit 2036 ori Ultima modificare Miercuri, 25 Iulie 2012 21:41

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.