Biletul zilei - Am câştigat în ultimul minut

Cine ar fi crezut că emoţiile la biletul de luni vor veni de la partida FC Vaslui - Turnu Severin, acolo unde gazdele s-au impus cu un gol marcat în ultimul minut de joc. În rest, n-am avut griji deloc, Tromso a defilat acasă cu Lillestrom, scor 5-1, iar Lech Poznan şi-a păstrat invincibilitatea şi după victoria 1-0 pe terenul celor de la Belchatow (cotă 2,10!). La duelul din Cehia dintre Jihlava şi Banik Ostrava ne era de ajuns şi un egal, dar gazdele ne-au eliminat orice emoţie odată cu golul de 3-2, acesta fiind şi scorul final.

BILETUL ZILEI

Lille - BATE Borisov 1 (cotă 1,45)

Bayern - Valencia 1 pauză/ 1 final (cotă 2,00)

Şahtior - FC Nordsjaelland Handicap 1 (cotă 1,80)

Manchester Utd - Galatasaray 1 (cotă 1,30)

Argumentaţie

De această dată mizăm doar pe jocurile din grupele Ligii Campionilor, fără să ne mai complicăm cu alte campionate obscure ce se joacă astăzi. Francezii de la Lille trebuie să câştige contra celor de la BATE Borisov, dacă vor să emită pretenţii la calificare, iar, în aceeaşi grupă, Bayern Munchen se află într-o formă cotropitoare, astfel că mizăm pe nemţi, atât la pauză, cât şi la final. După ce s-a fript ediţia trecută, Şahtiorul lui Mircea Lucescu trebuie să pornească în forţă noua campanie din UCL, iar Man. Utd, cu sechele din sezonul trecut, şi-a menajat titularii în vederea jocului cu turcii şi nu ar trebui să avem emoţii. Cota finală este de 6,79.

Citit 4198 ori Ultima modificare Marți, 18 Septembrie 2012 23:54