Biletul zilei - „Febra” Europa League

La biletul de marţi, totul a decurs bine în ceea ce priveşte Liga Campionilor. Partidele alese de acolo, PSG - Dinamo Kiev şi Dortmund - Ajax, au ieşit aşa cum am pronosticat. Francezii au câştigat cu 4-1, după ce conduceau cu 3-0 de la pauză, iar Borussia a învins cu 1-0, gol marcat în minutul 87, dar după multe ocazii ratate, printre care şi un penalti. Ne-a distrus biletul meciul din liga a treia britanică dintre Carlise şi Crewe, acolo unde am mizat pe cel puţin două goluri înscrise până la pauză, dar a fost doar 0-0.

BILETUL ZILEI

Lyon - Sparta Praga 1 (cotă 1,50)

Genk - Videoton 1 (cotă 1,65)

Plzen - Academica 1 (cotă 1,85)

Maritimo - Newcastle X2 (cotă 1,43)

Am intrat în febra Europa League, unde se dispută nu mai puţin de 24 de partide, dintre care am ales patru. Viktoria Plzen e într-o formă grozavă, iar Academica pare un adversar uşor de trecut, în timp ce Newcastle trebuie să-şi respecte blazonul în Portugalia, cu Maritimo, unde nu trebuie să piardă pentru a ne valida pontul. Genk va întâlni formaţia care a eliminat pe Gent, astfel că belgienii sunt puşi în gardă de forţa ungurilor şi nu se vor mai lăsa păcăliţi. A mai rămas meciul de pe teren propriu al lui Lyon, acolo unde trupa finanţată de Aulas a câştigat lejer toate jocurile sezonului de până acum. Cota finală ajunge la 6,55.

Citit 6353 ori Ultima modificare Miercuri, 19 Septembrie 2012 21:44