Biletul zilei - Să marcheze Braga!

Biletul de luni începuse perfect, cu Slovan Liberec în mare formă. Campioana en-titre a Cehiei a câştigat cu doar cu 3-2, deşi aproape tot meciul a avut avantaj de cel puţin două goluri. Astra ne-a scăpat repede de griji, a marcat chiar în prima repriză, iar Slask a făcut spectacol la Pogon, deşi am pariat cu măsură de siguranţă, X2. Problemele au venit de unde ne aşteptam mai puţin, Pandurii au remizat pe teren propriu cu ultima clasată, CS Severin, scor 2-2. În plus, WBA a câştigat cu 2-0 în faţa celor de la Southampton, cu un gol mai puţin înscris faţă de pontul nostru de minimum trei goluri marcate.

BILETUL ZILEI

Braga – Man.Utd gazdeel înscriu în ambele reprize (cotă 4,20)

Bayern – Lille 1 (cotă 1,20)

Benfica – Spartak Handicap X2 (cotă 1,41)

Argumentaţie

Avem doar trei meciuri şi toate din Liga Campionilor. Bayern are nevoie de victorie în faţa celor de la Lille pentru a-şi consolida primul loc în grupă, puţin cam şubred după înfrângerea neaşteptată cu BATE. Spartak e o echipă serioasă şi e greu de crezut că poate pierde la scor cu Benfica, astfel că mizăm pe faptul că lusitanii nu câştigă de la două goluri în sus. A mai rămas pontul de la Braga – Manchester United, acolo unde mizăm pe cel puţin câte un gol marcat de gazde în fiecare din cele două reprize. Man. Utd e aproape calificată, are o defensivă cu mari probleme în acest start de sezon, plus că cel mai probabil va juca din nou cu o apărare improvizată, iar Braga e o echipă înfometată. Cota finală ajunge la 7,11.

Citit 3840 ori Ultima modificare Marți, 06 Noiembrie 2012 15:44