Biletul zilei - Cernat e prea bun

Gălăţeanul Florin Cernat a produs surpiza zilei de vineri, reuşind să se impună la Istanbul, pe terenul celor de la Galatasaray, îmrepună cu echipa sa, Karabukspor, scor 3-1, dovedindu-şi încă odată valoarea sa incontestabilă. Nici Kaiserslautern – Cottbus nu s-a integrat în pontul oferit (interval 2-4 goluri), a fost 1-0 cu gol marcat încă din minutul 13, dar nu s-a înscris nici un alt gol. În rest, toate celelalte ponturi au fost bifate corect: Astra a marcat la CFR, Zaglebie Lubin a câştigat cu 1-0 meciul cu ultima clasată, iar Lombard Papa n-a pierdut pe teren propriu.

BILETUL ZILEI

Real Socciedad – Rayo Vallecano pauză X (cotă 2,20)

Rapid – Gaz Metan 1 (cotă 1,65)

West Ham – Stoke 1X (cotă 1,26)

FC Volgar – Shinnik 1X (cotă 1,30)

Spaniolii de la Real Socciedad s-au specializat în 0-0 pauză. Acesta a fost scorul primei reprize în toate cele cinci partide disputate pe teren propriu în actualul sezon, iar un meci cu Rayo Vallecano pare să se înscrie perfect în acelaşi tipar. Gaz Metan este cea mai slabă echipă a ultimelor trei etape, iar Rapidul se mai poate linişti puţin cu o victorie. Stoke n-a reuşit să câştige nicio deplasare din cele şase disputate până acum, iar cu West Ham este un test extrem de dificil, chiar dacă e vorba de o no-promovată. A mai rămas meciul din Rusia, acolo unde Shinnik este vulnerabilă în deplasare, a pierdut 8 din cele 11 partide disputate „afară”. Cota finală ajunge până la 5,95.

Citit 5526 ori Ultima modificare Duminică, 18 Noiembrie 2012 15:14