Biletul zilei - PSG, dezastru colosal

Ce weekend grozav ar fi fost dacă PSG câştiga meciul de acasă împotriva celor de la Rennes, mai ales că a evoluat cu doi oameni în plus mai bine de 30 de minute. S-a terminat 1-2, prea puţin pentru o echipă cu asemenea investiţii şi am căzut şi noi în capcana banilor. În rest, n-am avut nicio problemă. Portuguesa, echipa noastră preferată când evoluează acasă, a remizat din nou la pauză, scor 0-0 cu Gremio (2-2 final), şi am bifat din nou o cotă foarte bună. Catania n-a avut probleme cu Chievo, scor 2-1, dar golul oaspeţilor a venit în prelungiri, iar Sparta Praga îşi menţine şansele intacte la titlu după 1-0 acasă cu Teplice.

BILETUL ZILEI

Nordsjaelland - Şahtior 2 (cotă 1,35)

Valencia - Bayern 2 (cotă 2,20)

Galatasaray - Manchester Utd 1X (cotă 1,30)

CFR Cluj - Braga gazdele marchează (cotă 1,30)

Argumentaţie

Am ajuns la penultima etapă din faza grupelor Ligii Campionilor şi poate e momentul să scoatem nişte bani de pe urma celei mai importante competiţii. Şahtior n-are voie nici un pas greşit la Nordsjaelland, formaţie rămasă deja fără nicio şansă la calificare, în timp ce Bayern tratează serios meciul cu Valencia pentru a-şi adjudeca primul loc în grupă. Man.Utd e deja calificată de pe primul loc, indiferent de ce se întâmplă în ultimele două runde, iar viitorul turcilor stă în acest joc, astfel că e puţin probabil să piardă tocmai pe teren propriu. A mai rămas meciul CFR-ului acolo unde situaţia e destul de echilibrată, dar mizăm pe un gol înscris de clujeni, aşa cum s-a întâmplat până acum la toate partidele disputate de români în actuala ediţie UCL. Cota finală ajunge până la 5,01.

Citit 5287 ori Ultima modificare Luni, 19 Noiembrie 2012 23:43