Biletul zilei - Am câştigat bani din Argentina

Ne-a ieşit din nou biletul în ziua de joi, care pare a fi cea mai bună de pariat. Am câştigat bani pentru sfârşitul de săptămână de pe urma partidelor din campionatul Argentinei: Godoy Cruz – Racing Club 0-1 şi Tigre – Arsenal Sarandi 0-1 au fost meciurile pe care am mizat că se vor marca mai puţin de trei goluri şi am avut dreptate, chiar fără emoţii. La fel de liniştiţi am fost şi la meciul dintre Lanus şi San Martin, tot din Argentina, scor 2-1, acolo unde am mizat pe victoria gazdelor, care au condus cu 2-0 încă din minutul 25. Am mai bifat corect şi pontul din Cupa Angliei, Burton Albion a marcat aşa cum aveam nevoie.

BILETUL ZILEI

PSG – Rennes 1 (cotă 1,55)

Sparta Praga – Teplice 1 (cotă 1,40)

Catania – Chievo 1 (cotă 1,90)

Portuguesa – Gremio puază X (cotă 2,00)

Argumentaţie

Sparta Praga e pe urma liderului Viktoria Plzen şi are o ocazie importantă de a se instala din nou pe primul loc. Va evolua pe teren propriu contra celei mai slabe formaţii din meciurile de „afară”, Teplice. Chievo a pierdut toate jocurile din deplasare de până acum, iar Catania e o forţă pe propriul teren. Pontul nostru preferat, Portuguesa pauză X la jocurile de acasă, e pe epuizate şi trebuie să profităm cât mai putem, din ultimele trei etape de disputat din Brazilia. A mai rămas meciul din Franţa, dintre PSG – Rennes, acolo unde avem de zis doar atât: Zlatan Ibrahimovic!  Cota finală ajunge la 8,26.

Citit 5352 ori Ultima modificare Vineri, 16 Noiembrie 2012 16:49