Biletul zilei - Seară de Europa League

Ne-au trădat nemţii de la Bayern Munchen în Liga Campionilor, care n-au reuşit să câştige meciul de la Valencia, deşi au jucat mai bine de o repriză cu un om în plus. CFR Cluj ne-a scutit de griji din minutul 7, odată cu golul marcat am bifat cota de 1,30 pentru un gol al clujenilor, iar Galatasaray a confirmat că este o echipă serioasă şi a câştigat, scor 1-0 cu Man.Utd, chiar dacă şi un egal ne ajuta. Şahtior a câştigat cu scandal la Nordjaelland, dar important e că a luat cele trei puncte.

BILETUL ZILEI

Monchengladbach – AEL Limassol 1 (cotă 1,30)

Liverpool – Young Boys 1 (cotă 1,50)

Anzhi – Udinese 1 (cotă 1,65)

Molde – FC Copenhaga peste 2,5 goluri (cotă 1,90)

Echipele din Germania au fost întotdeauna serioase în Europa, astfel că Monchengladbach nu poate rata victoria în meciul cu AEL Limassol, decisiv pentru a rămâne în cursa calificării. Dacă va câştiga meciul cu Young Boys, Liverpool şi-ar asigura calificarea în şaisprezecimi, o necesitate în acest moment pentru englezi. În aceeaşi situaţie se află şi Anzhi, care porneşte ca favorită în faţa ultimei clasate din grupă, Udinese. A mai rămas duelul dintre Molde şi FC Copenhaga, acolo unde se anunţă goluri multe, având în vedere profilul ofensiv al norvegienilor, mai ales la partidele de pe teren propriu. Cota finală ajunge până la 6,11.

Citit 3597 ori Ultima modificare Miercuri, 21 Noiembrie 2012 16:25