Biletul zilei - Vrem spectacol în Liga Campionilor

Real Sociedad nu e la fel de precisă în egaluri la pauză ca Portuguesa din Brazilia şi astfel am pierdut la biletul de luni. Bascii au condus cu 2-0 la pauza meciului contra celor de la Rayo Vallecano. În rest, ne-am luat bine măsuri de precauţie cu şansă dublă la Volgar – Shinnik şi West Ham – Stoke, ambele încheiate la egalitate, scor 1-1. Cel mai spectaculos meci a fost în Liga I, acolo unde Rapid a câştigat, scor 2-1 cu Gaz Metan, aşa cum am preconizat.

BILETUL ZILEI

Zenit – Malaga 1 (cotă 1,80)

Dinamo Kiev – PSG ambele marchează (cotă 1,65)

Schalke – Olympiakos 1 (cotă 1,45)

Manchester City – Real Madrid peste 2,5 goluri (cotă 1,50)

Continuăm cu partide din Liga Campionilor, dar de această dată urmărim mai mult spectacolul şi aşteptăm goluri multe. După duşurile reci din campionat, PSG trebuie să-şi revină în Liga Campionilor cu Dinamo Kiev, formaţie cu medie ridicată de goluri. Manchester City şi Real Madrid nu au cum să ofere un alt tip de meci decât unul foarte spectaculos, cu goluri multe şi răsturnări de situaţie. Malaga a obţinut deja biletele de calificare, iar Zenit caută cu disperare o victorie pentru a se menţine în lupta pentru locul doi. A mai rămas meciul dintre Schalke şi Olympiakos, acolo unde gazdele au nevoie de victorie pentru a trece mai departe. Cota finală ajunge până la 6,46.

Citit 4650 ori Ultima modificare Marți, 20 Noiembrie 2012 16:49