Biletul zilei - Restart şi spre casierie

A fost o zi bună de pariuri în ultima etapă de Liga Campionilor, dar din păcate am pierdut la mustaţă. La meciul Bayern – BATE am mizat că se vor marca cel puţin două goluri până în pauză, dar după reuşita lui Gomez din minutul 23, toate celelalte patru goluri din meci au fost înscrise în repriza secundă. În rest, Celtic a învins, scor 2-1, pe Spartak şi a trecut mai departe, iar CFR Cluj a reuşit să marcheze pe Old Trafford, aşa cum am mizat. Din afara Ligii Campionilor, Belenenses s-a impus, scor 2-0 cu Sporting Corvilha şi rămâne în continuare principala favorită la promovarea în prima ligă portugheză.

BILETUL ZILEI

Hamburg – Hoffenheim 1X (cotă 1,29)

Sassuolo – Modena 1 (cotă 1,80)

Toulouse – Bastia 1 (cotă 1,65)

Union Santa Fe – Racing Club X2 (cotă 1,23)

Pandurii – Gaz Metan gol marcat Pandurii (cotă 1,15)

Hamburg se află pe o pantă ascendentă, mai ales la meciurile de pe teren propriu (victorii cu Dortmund şi Schalke), în timp ce Hoffenheim e la cel mai slab tur de campionat de când a promovat în Bundesliga. Sassuolo are nevoie de victorie pentru a se menţine pe primul loc în liga secundă italiană, iar pe teren propriu este de departe cea mai bună echipă a seriei. Toulouse e la mare luptă pentru un loc de Europa, iar victoria e unica variantă cu Bastia, formaţie aflată în partea a doua a clasamentului. Racing Club trebuie să ciupească măcar un punct de pe terenul ultimei clasate Union Santa Fe (fără nicio victorie „acasă” în sezonul actual), iar la Pandurii – Gaz Metan mizăm pe un gol marcat de maşinăria ofensivă a lui Grigoraş. Toate meciurile par bune, ar cam fi timpul să regăsim drumul spre casierie! Cota finală ajunge până la 5,29.

Citit 4712 ori Ultima modificare Joi, 06 Decembrie 2012 15:40