Biletul zilei - Arsenal, favorită certă

Din păcate, n-am reuşit în weekend să ne multiplicăm banii din cauza a două partide încheiate cu scor identic, 2-2. Rennes s-a împiedicat acasă cu modesta Brest, iar Leicester şi-a compromis şansele de promovare după un insucces cu Barnsley. Cele două echipe din Madrid, Real şi Atletico, şi-au făcut treaba, cu două victorii de serviciu în campionatul Spaniei. Bayern a profitat de eşecul Borussiei Dortmund şi s-a impus în deplasare cu Augsburg, scor 2-0, după ce a condus şi la pauză, aşa cum am mizat

BILETUL ZILEI

Bradford – Arsenal 2 (cotă 1,37)

AS Roma – Atalanta 1 (cotă 1,50)

Auxerre – Niort 1X (cotă 1,21)

Le Mans – Ajaccio GFCO 1 (cotă 2,00)

Osasuna – Valencia oaspeţii marchează (cotă 1,30)

Arsenal e în căutarea unui trofeu de foarte mult timp, iar în acest sezon a rămas principala favorită la câştigarea Cupei Ligii, acolo unde trebuie să treacă în sferturi de o formaţie din liga a patra! AS Roma şi-a intrat serios în formă, iar Cupa Italiei e un obiectiv important pentru formaţia lui Totti şi compania, având în vedere că şansele la titlu par deja compromise. După victoria din campionat cu Osasuna, Valencia joacă din nou cu aceeaşi formaţie şi în Cupa Regelui. De această dată va fi un meci şi mai deschis, cu şanse mari ca oaspeţii să marcheze. Au mai rămas meciurile din liga a doua franceză: Niort n-a câştigat niciodată în deplasare, iar Le Mans trăieşte de pe urma victoriilor de pe teren propriu, având de această dată ca adversar o victimă perfectă, cu bilanţ slab în deplasări. Cota finală ajunge la 6,47.

Citit 4671 ori Ultima modificare Luni, 10 Decembrie 2012 16:44