Biletul zilei - Ţinem cu „vulturii”

A devenit tot mai clar, în ultima vreme sunt urmăriţi rău de ghinion. La biletul de vineri am pierdut din nou la un singur meci, Toulouse n-a fost în stare să treacă Bastia (0-0), deşi are pretenţii de cupe europene. În rest, totul a ieşit clar: cei de la Pandurii au marcat încă din prima repriză golul pe care mizasem, Sassuolo s-a impus cu 2-0 acasă cu Modena, Hamburg a trecut cu acelaşi scor de Hoffenheim, deşi jucasem prudent (1X), iar Racing Club n-a pierdut pe terenul ultimei clasate (1-1), Union Santa Fe, aşa cum am preconizat.

BILETUL ZILEI

Sporting - Benfica 2 (cotă 2,00)

Viitorul - Concordia pauză sau final X (cotă 1,60)

Steaua - Astra oaspeţii marchează (cotă 1,40)

Fulham - Newcastle oaspeţii marchează (cotă 1,40)

Argumentaţie

Poate că pare un pariu îndrăzneţ la prima vedere, dar Sporting nu mai e de mult o echipă de temut, a pierdut toate derbiurile de anul acesta şi are şanse mici să prindă cupele europene (a fost eliminată şi din Cupă), în timp ce Benfica se bate la titlu şi nu are voie să facă paşi greşiţi. În plus, Sporting a disputat un alt meci oficial vineri, în Europa League, o zi mai târziu faţă de programarea iniţială. Viitorul şi Concordia sunt două specialiste în partide terminate la egalitate, iar noi avem nevoie ca echilibrul între cele două să fie afişat pe tabelă ori la pauză, ori la final. Astra a marcat în toate meciurile după plecarea lui Stelea de la echipă, iar Newcastle pare să-şi fi revenit în formă, deplasarea cu Fulham (echipă cu probleme în defensivă) putând fi confirmarea acestui fapt. Cota finală ajunge la 6,27.

Citit 9464 ori Ultima modificare Duminică, 09 Decembrie 2012 16:43