Biletul zilei - Wenger, dă-ne banii!

Arsene Wenger, antrenorul lui Arsenal, a comis-o din nou! Londonezii au ieşit din sferturile Cupei Ligii (cel mai accesibil trofeu pentru Arsenal, care n-a mai câştigat nimic de şapte sezoane), fiind eliminaţi de o echipă din liga a patra! Doar atât n-a ieşit din biletul de marţi, care se îndrepta către un câştig necesar înainte de sărbători. Valencia a marcat la Pamplona pe terenul Osasunei, Le Mans a câştigat, scor 1-0, cu GFOC Ajaccio (cotă 2,00), Roma a învins lejer pe Atalanta, scor 3-0, iar la Auxerre n-a fost nicio grijă cu 1X, gazdele luând toate cele trei puncte, după 4-2 cu Niort.

BILETUL ZILEI

AC Milan – Reggina gazdele machează în ambele reprize (cotă 1,60)

Levante – Zaragoza 1X (cotă 1,23)

Las Palmas – Real Betis peste 2,5 goluri (cotă 1,77)

Zulte Waregem – Genk pauză sau final X (cotă 1,54)

AC Milan şi-a revenit complet după startul dezastruos de sezon, iar acum întâlneşte în Cupa Italiei un adversar modest din liga secundă. Levante e o echipă serioasă care îşi doreşte să ajungă în cupele europene din nou, iar pentru a-şi îndeplini obiectivul trebuie să trateze serios meciul tur din Cupă contra Zaragozei. Real Betis este o echipă spectaculoasă care marchează constant, iar meciul cu o trupă cu un joc deschis din cupele europene ne duce cu gândul la cel puţin trei goluri înscrise. Genk şi Zulte sunt specialiste în rezultate de egalitate, ori la pauză, ori la final, astfel că întâlnirea dintre cele două formaţii va fi una extrem de echilibrată, mai degrabă sub semnul X-ului la pauză sau la final.- Cota finală ajunge până la 5,36.

Citit 3252 ori Ultima modificare Miercuri, 12 Decembrie 2012 16:19