Biletul zilei - Metodă de făcut bani pentru weekend

După ce a pierdut pe terenul ultimei clasate (e drept, cu gol în minutul 90), Antalyaspor nu mai merită să fie pe primul loc niciodată, ratând cea mai bună ocazie pentru a se instala în fruntea clasamentului. În rest, meciurile de pe biletul de miercuri au ieşit fluierând: Real Madrid a zdrobit-o pe Celta Vigo, scor 4-0 (a marcat câte două goluri pe repriză deşi ne ajungea şi câte unul), Braga a trecut cu 3-0 de Beira Mar în Cupa Portugaliei, iar Arabia Saudită s-a impus cu 2-0 în faţa reprezentativei Yemenului.

BILETUL ZILEI

Dijon – Le Mans 1 (cotă 2,00)

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 12 (cotă 1,27)

Eskisehirspor – Mersin Idman 1 (cotă 1,55)

Connah’s Q – Prestatyn peste 2,5 goluri (cotă 1,35)

Dijon, o trupă solidă pe teren propriu, are ocazia să intre serios în lupta pentru promovare dacă va trece de Le Mans, cea mai slabă formaţie din liga secundă franceză la meciurile din deplasare. Bilbao şi Vallecano sunt două formaţii de totul sau nimic, fără compromisuri, cu puţine remize, astfel că mizăm că una dintre cele două echipe se va impune la final. Eskisehirspor tot face investiţii serioase de câţiva ani încoace, iar după startul mai puţin fast din Cupa Turciei are nevoie de victorie cu ultima clasată din grupă şi penultima din campionat, Mersin Idman. A mai rămas partida din Ţara Galilor, acolo unde Connah’s Q este formaţia cu cea mai mare medie de goluri pe meci, iar Prestatyn e a treia, ambele depăşind în mod regulat norma de două goluri. Cota finală ajunge până la 5,31.

Citit 5103 ori Ultima modificare Joi, 10 Ianuarie 2013 16:37