Biletul zilei - Fără dezamăgiri

Din nou am pierdut la un singur meci, chiar dacă joia de regulă ne mergea bine. PAOK (locul 2 în campionat) a comis-o în Cupa Greciei, a pierdut cu 2-0 pe terenul unei formaţii aflate pe locul 14 în liga secundă. În rest, celălalt meci din Grecia a ieşit aşa cum am preconizat, atât la handicap, cât şi 1 pauză şi 1 final, Giannina câştigând cu 2-0 (1-0). Partidele din Spania au fost la fel de uşor de bifat, Barcelona a făcut spectacol cu Cordoba, scor 5-0, după 3-0 la pauză, iar Betis a câştigat cu 1-0 şi a trecut mai departe.

BILETUL ZILEI

Cardiff – Ipswich 1 (cotă 1,65)

Osasuna – Real Madrid 2 (cotă 1,50)

Reims – Bastia sub 2,5 goluri (cotă 1,65)

Napoli – Palermo gazdele câştigă repriza a doua (cotă 1,45)

Nu mai acceptăm dezamăgiri de la echipele care pornesc net ca favorite şi trebuie să se impună. Real Madrid nu mai are voie să facă paşi greşiţi pentru a-şi securiza prezenţa pe podium, ceea ce ar duce la calificarea directă în grupele Ligii Campionilor, în timp ce Cardiff trebuie să câştige pentru a rezolva promovarea cât mai devreme, mai ales că are în componenţa lotului jucători cu vastă experienţă în Premier League. E clar că Napoli are prima şansă cu Palermo, cu atât mai mult cu cât a reintrat în lupta pentru titlu, dar de remarcat forma extrem de slabă a oaspeţilor la partidele din deplasare în repriza secundă, astfel că mizăm pe Napoli că va câştiga repriza secundă. A mai rămas meciul din Franţa dintre Reims şi Bastia, două echipe care sunt mai puţin obişnuite să atace, acolo unde mizăm pe mai puţin de trei goluri înscrise. Cota finală ajunge până la 5,92.

Citit 4406 ori Ultima modificare Vineri, 11 Ianuarie 2013 15:20