Biletul zilei - Totul pe meciuri de cupă

Marţi seară, ne-a stricat joaca un singur meci, cel din liga a patra engleză, unde au condus oaspeţii la pauză şi la final s-au impus gazdele cu 2-1, iar noi mizasem pe egal pauză sau final. În rest, Lazio, Luton, Malaga şi Bradford au fost în coordonatele pontului oferit de colegul Marian Săvăstru.

Biletul zilei

Giannina – Fosteras 1pauză / 1 final cotă 1,80

Kalithea – PAOK 2 cotă 1,75

Betis - Las Palmas 1 cotă 1,47

Barcelona – Cordoba marchează în ambele reprize 1D cotă 1,35

În Cupa Greciei, echipa de pe locul şase din prima ligă joacă acasă cu o trupă din al treilea eşalon. Cum este abia meciul tur, este de aşteptat ca gazdele să tragă pentru a rezolva calificarea din acest joc. Am fi mizat pe o victorie la handicap, dar aşa ceva nu am găsit în ofertă, astfel că ne-am reorientat, sperând că gazdele vor conduce încă de la pauză. Din aceeaşi competiţie am mai ales victoria în  deplasare a celor de la PAOK (locul 2, patru victorii în ultimele meciuri) în faţa echipei de pe locul 14 în liga secundă. În lipsă de altceva, următoarele două evenimente sunt tot dintr-o cupă, cea din Spania. Betis, cunoscută ca o echipă ofensivă, trebuie să forţeze acasă după 1-1 în tur cu Las Palmas (liga a doua). Plusăm cu Barcelona marcând în ambele reprize pentru a onora marele eveniment, prezentarea Balonului de Aur pe Nou Camp de către Messi. Cota finală: 6,25

Citit 3885 ori Ultima modificare Miercuri, 09 Ianuarie 2013 16:49