Biletul zilei - Încă un câştig

Am bifat vineri încă un bilet câştigător, drept dovadă că am început destul de bine anul 2013. La Bilbao – Vallecano am simţit că nu e rost de egal, iar oaspeţii şi-au luat toate punctele de pe terenul bascilor, în timp ce pontul de peste două goluri la meciul din Ţara Galilor, a fost bifat încă din minutul 20, când cei de la Prestatyn conduceau cu 2-1, final 3-3. Am bifat o cotă excelentă (2,00) la Dijon – Le Mans, gazdele au câştigat lejer, scor 3-0, aşa cum am anticipat. Nici meciul din Turcia nu ne-a pus probleme, Eskisehirspor a învins, scor 3-1, pe teren propriu cu Mersin Idman.

BILETUL ZILEI

Alki Larnaca – Anorthosis 2 (cotă 1,30)

AS Monaco – Laval 1 (cotă 1,55)

Kerkyra – Asteras Tripolis X2 (cotă 1,29)

Getafe – Granada mai multe goluri în repriza a doua (cotă 2,15)

Anorthosis, liderul la zi din Cipru, are opt victorii din opt partide în deplasările de până acum, în timp ce gazdele n-au reuşit să câştige nici un meci de pe teren propriu. AS Monaco are o şansă importantă de a reveni pe primul loc în liga secundă franceză şi trebuie să speculeze culoarul creat în meciul de acasă cu Laval, una dintre formaţiile cele mai slabe în deplasări, iar Asteras merge pe terenul ultimei clasate şi are nevoie de puncte pentru a se menţine pe podium în Grecia. A mai rămas meciul din Spania, dintre Getafe şi Granada, acolo unde mizăm pe mai multe goluri în repriza secundă. Calculul este simplu: pe teren propriu, Getafe are golaveraj 0-3 după primele 45 de minute şi 10-9 în repriza secundă (10-12 în total), iar Granada, în meciurile de pe teren străin, are 2-5 până în pauză şi 5-12 în repriza a doua. Diferenţa este evidentă. Cota finală ajunge până la 5,59.

Citit 1364 ori Ultima modificare Duminică, 13 Ianuarie 2013 14:30