Biletul zilei - Miroase a câştig

Am fost aproape să ciugulim un mic câştig la biletul de joi. Chiar dacă ne-a fost amânat meciul din Olanda, biletul luase un curs frumos, cu victoria lui Levadiakos, scor 2-1 acasă cu Kerkyra şi succesul zdrobitor al Benficăi, 4-0 la Academica. Mai rămăsese să se înscrie cel puţin trei goluri la duelul dintre Atletico Madrid şi Betis, iar în minutul 23 tabela indica deja 2-0. Însă, aşa s-a încheiat, deşi mai aveam nevoie de un singur gol înscris, iar ocazii au fost cu nemiluita.

BILETUL ZILEI

Werder Bremen – Borussia Dortmund 2 (cotă 1,70)

AC Milan – Bologna 1 (cotă 1,45)

Penafiel – Maritimo B 1 (cotă 1,75)

Swansea – Stoke psf X (cotă 1,57)

Dacă punem în balanţă valoarea celor două echipe, Dortmund n-ar trebui să aibă probleme în a trece de Werder, chiar şi la Bremen. Gazdele au încheiat gâfâind prima parte a sezonului, fiind o echipă de pluton, în timp ce Borussia are nevoie de puncte pentru a-şi asigura din timp prezenţa în UCL. Meciul cu Bologna e prilejul perfect pentru Milan de a avansa în clasament, ţinând cont că oaspeţii au jucat 120 de minute la mijlocul săptămânii în Cupa Italiei cu Inter, iar în campionat au 8 înfrângeri din 10 partide „afară”. Penafiel e una dintre cele mai în formă echipe din liga secundă portugheză, cu un bilanţ bun pe teren propriu, în timp ce Maritimo B are 9 înfrângeri din 10 partide în deplasări şi un singur egal scos în ultimele 11 etape! A mai rămas meciul din Premier League, acolo unde Swansea şi Stoke sunt specialiste ale remizelor atât la pauză, cât şi la final, iar pentru a fi validat pontul nostru, e nevoie de un X la una dintre cele două variante. Cota finală ajunge e 6,77.

Citit 3690 ori Ultima modificare Vineri, 18 Ianuarie 2013 16:22