Biletul zilei - Revine Bundesliga

Cine a văzut meciul dintre Fiorentina şi Roma (0-0) ştie că doar ghinionul ne-a privat de un câştig. O sumedenie de ocazii au fost ratate, iar barele porţilor abia se mai ţineau după atâtea lovituri cu mingea din partea ambelor formaţii. Ce să mai zicem de Man. United, acolo unde mai aveam nevoie de un gol marcat de „diavoli”, dar Rooney a ratat penalti, iar în prelungiri a nimerit bara. Şi asta nu e tot: Malaga a smuls un egal pe terenul Barcelonei cu gol înscris în ultimul minut, având un om mai puţin pe teren.

BILETUL ZILEI

Espanyol – Mallorca 1X (cotă 1,23)

Lyon – Evian 1 (cotă 1,35)

Le Mans – Chateureax 1X (cotă 1,26)

Kasimpasa – Galatasaray 2 (cotă 1,75)

Schalke – Hannover peste 2,5 goluri (cotă 1,65)

Revin meciurile din campionatul Germaniei, de unde am scos bani frumoşi în prima parte a sezonului. Partida de debut este Schalke – Hannover, un duel din care n-are cum să nu iasă scântei, oaspeţii fiind recunoscuţi pentru meciurile spectaculoase create în compania adversarilor de calibru. În celelalte campionate, Franţa de exemplu, Lyon trebuie să-şi menţină primul loc şi după meciul cu Evian, aflată pe loc retrogradabil, iar la Le Mans – Chatereaux statistica ne indică faptul că oaspeţii sunt incapabili să câştige pe teren străin, mai ales că Le Mans are bilanţ foarte bun acasă. Espanyol e în revenire de formă şi e pe cale să evadeze din zona retrogradării, meciul cu Mallorca fiind prilejul perfect. În afară de Bundesliga, se reia tot astăzi şi liga din Turcia, acolo unde liderul la zi, Galatasaray, porneşte anul 2013 pe terenul echipei aflate în cea mai slabă formă în ultimele cinci partide disputate. Cota finală ajunge până la 6,04.

Citit 4842 ori Ultima modificare Joi, 17 Ianuarie 2013 17:33