Biletul zilei - Ce câştig frumos!

Am reuşit să producem bani buni de pe urma biletului câştigător din weekend. Borussia Dortmunda învins la pas, scor 5-0 pe terenul celor de la Werder Bremen, Panefiel n-a avut probleme cu Maritimo B, victorie cu 2-0, după ce au marcat încă din primele minute, iar la Swansea – Stoke, am bifat corect pontul nostru de egal la pauză sau la final după doar primele 45 de minute, când tabela indica 0-0. Mai rămăsese doar ca AC Milan să câştige meciul cu Bologna, iar rosonerii n-aveau cum să rateze oportunitatea de a se apropia de locurile fruntaşe şi s-au impus, scor 2-1.

BILETUL ZILEI

Rouen – Marseille 2 (cotă 1,55)

Varese – Brescia psf X (cotă 1,50)

Tunisia – Algeria sub 2,5 goluri (cotă 1,50)

Fontenay – Troyes 2 (cotă 1,50)

Vrem să ne facem o obişnuinţă din a face drum la casierie. Marseille şi Troyes joacă în Cupa Franţei cu adversari mult mai modeşti, Rouen e doar pe 13 în liga a treia franceză, iar Fontenay se zbate în mediocritatea ligii a patra. La Cupa Africii, Tunisia – Algeria e unul dintre cele mai echilibrate dueluri din prima etapă a grupelor, iar echipa care va marca prima, cu siguranţă nu va mai oferi spaţii în defensivă, fiind puţin probabil un meci cu mai mult de două goluri. A mai rămas meciul din liga secundă italiană, raiul egalurilor la pauză sau la final, aşa cum mizăm la partida dintre Varese şi Brescia. Cota finală ajunge până la 5,23.

Citit 4645 ori Ultima modificare Luni, 21 Ianuarie 2013 15:48