Biletul zilei: Bis la Valencia

Am aşteptat degeaba goluri la meciurile de luni seară. Betis a repetat figura din meciul de la Madrid de săptămâna trecută, când au fost două goluri marcate până la pauză, dar degeaba, aşa a îngheţat rezultatul. Nici la Southampton – Everton n-a fost mai bine, doar 0-0, mai exact, am nimerit primul 0-0 din acest sezon al gazdelor. La Zambia – Ethiopia (1-1) s-a marcat suficient, pentru că aici mizasem invers, pe mai puţin de trei goluri. Benfica a câştigat fără emoţii şi îşi continuă drumul către titlu.

BILETUL ZILEI

Arsenal – West Ham 1 (cotă 1,45)

Moulinoise – Bordeaux 2 (cotă 1,45)

Asteras Tripolis – Olympiakos Volou 1 (cotă 1,35)

Sevilla – Zaragoza 1 (cotă 1,50)

Valencia – Real Madrid peste 2,5 (cotă 1,47)

Argumentaţie

Arsenal nu mai are ce să aştepte, are nevoie de victorie pentru a prinde un loc de UCL, aşa cum se tot întâmplă din 1998 încoace. Meciul cu West Ham e vital, trupa lui Wenger e la şapte puncte de locul patru. Bordeaux are de îndeplinit o misiune uşoară în mod normal, având în vedere că adversarul e la jumătatea clasamentului în liga a patra. Asteras Tripolis vine după 1-1 în manşa tur cu echipa de ligă secundă Olympiakos Volou, gazdele fiind una dintre echipele de top ale Greciei în acest moment. Pentru Sevilla e meciul sezonului cu Zaragoza, după 0-0 în manşa tur, Cupa Spaniei e şansa andaluzilor pentru a salva sezonul. A mai rămas reeditarea duelului dintre Valencia şi Real Madrid, unde avem nevoie de un iureş ca-n meciul de campionat din weekend când a fost 0-5, toate golurile înscrise încă din prima repriză. Cota finală ajunge până la 6,26.

Citit 5139 ori Ultima modificare Marți, 22 Ianuarie 2013 14:49