Biletul zilei - Messi, adu-ne banii!

Varese şi Brescia au vrut parcă să ne facă-n ciudă marţi seară, când pariasem că vor avea scor egal fie la pauză, fie la final. La jumătatea meciului conduceau oaspeţii (1-2), gazdele au egalat în min. '85, dar n-am apucat să ne bucurăm că l-au dat imediat şi pe al treilea. În rest, le potrivisem bine, Tunisia – Algeria a fost 1-0 iar noi am mers pe mai puţin de 3 goluri, Troyes a defilat (5-0 la Fontenay), în timp ce Rouen – Marseille s-a amânat.

Biletul zilei

Malaga – Barcelona 2 cotă 1,45

Betis – Atletico Madrid 1D2D cotă 1,55

TN/Plabennec – Lille 2 cotă 1,35

Ghana – Mali   sub 2,5 cotă 1,55

Niger – RD Congo 0/1goluri 1 repriză cotă 1,29

În tur a fost 2-2, cu Malaga egalând în prelungiri, astfel că sunt întrunite toate condiţiile ca Messi şi compania să-şi  încordeze muşchii, iar când fac asta cei de la Barca nu le rezistă nimeni. În celălalt „sfert” din Cupa Regelui (2-0 în tur pentru Atletico), anticipăm că vor marca ambele echipe, Betis dă gol mereu acasă, iar Atletico are un Falcao şi o forţă ofensivă demonstrată. În Franţa, Lille joacă cu o echipă din liga a patra, pe teren neutru, nu e de ratat 2 solist. În Cupa Africii, la Ghana - Mali mergem pe principiul demonstrat al golurilor puţine, în timp ce la Niger – RD Congo anticipăm maxim un gol până la pauză, la fel cum a fost în şapte din cele opt meciuri de până acum ale turneului final. Cota finală: 6,07.

Citit 5799 ori Ultima modificare Joi, 24 Ianuarie 2013 09:10