Biletul zilei - Trei ponturi pentru câştig

Cât ghinion am avut la biletul de miercuri, unde mai aveam nevoie de un singur gol pentru a încasa un câştig considerabil. Valencia şi Real Madrid a fost doar 1-1 şi mai aveam nevoie de un gol pentru a bifa corect pontul de peste două goluri, deşi ocazii au fost cu nemiluita. În rest, n-am avut nicio problemă: Arsenal a zdrobit pe West Ham, scor 5-1, Sevilla a trecut de Zaragoza, scor 4-0, Asteras a câştigat, scor 2-0, cu Volos, iar Bordeaux a trecut mai departe în Cupa Franţei după victoria, scor 2-1 în faţa unui adversar din liga a patra.

BILETUL ZILEI

Dortmund – Nurnberg 1D (cotă 1,60)

Auxerre – Le Mans 1 (cotă 2,10)

Ballymena – Donegal peste 2,5 goluri (cotă 1,55)

Borussia Dortmund are o forţă ofensivă ieşită din comun şi doar printr-o minune poate scăpa Nurnberg fără goluri primite în ambele reprize, mai ales că întâmpină o situaţie dificilă după ce au schimbat antrenorul în pauza competiţională. Auxerre trăieşte de pe urma meciurilor de pe teren propriu, acolo unde are un bilanţ foarte bun, iar Le Mans are cele mai puţine puncte aduse din deplasare, în liga secundă franceză. A mai rămas partida din Irlanda de Nord, acolo unde ambele echipe sunt obişnuite cu meciuri cu multe goluri, mai ales când Ballymena evoluează pe teren propriu. Cota finală ajunge până la 5,10.

Citit 5278 ori Ultima modificare Joi, 24 Ianuarie 2013 13:20