Biletul zilei - Ne-a salvat Betis

Ne-am cam obişnuit să facem drum către casierie, la fel cum s-a întâmplat şi după biletul de joi, când am fructificat o cotă de 6,07. Barcelona a învins la Malaga, scor 4-2 şi merge mai departe în Cupa Spaniei, Lille a trecut cu 3-1 de Plabennec, iar la Cupa Africii n-am avut nicio grijă, nu s-a marcat peste limita jucată. Câştigul a fost conturat printr-un gol marcat în ultimul minut de Betis, chiar dacă calificarea era deja compromisă.

BILETUL ZILEI:

Man. Utd – Fulham 1D (cotă 1,75)

Augsburg – Schalke X2 (cotă 1,26)

Lazio – Chievo 1 (cotă 1,55)

Real Madrid – Getafe H1 (cotă 1,40)

Bilbao – Atletico Madrid oaspeţii marchează (cotă 1,25)

Argumentaţie:

Pe lângă apetitul ofensiv ieşit din comun al celor de la Man. Utd, ţinem cont şi de apărarea extrem de sensibilă a celor de la Fulham atunci când mizăm că gazdele marchează în ambele reprize. Schalke trebuie să revină în top pentru a nu rata Liga Campionilor, ceea ce ar fi un adevărat dezastru, iar meciul cu Augsburg, penultima clasată e prilejul perfect de a avansa în clasament. Lazio e cea mai în formă echipă din Italia, s-a apropiat chiar foarte periculos de lider, are un bilanţ de 9 victorii din 11 partide acasă, iar Chievo are 8 înfrângeri în 10 deplasări. Real Madrid pare că şi-a revenit şi promite spectacol cu Getafe, iar Atletico Madrid traveresează cea mai bună formă din ultimul deceniu, având în faţă un adversar aflat în plină derivă şi obişnuit să încaseze multe goluri atunci când întâlneşte echipe de top. Cota finală ajunge până la 5,98.

Citit 3708 ori Ultima modificare Vineri, 25 Ianuarie 2013 15:19