Biletul zilei - Sevilla îşi joacă viitorul

Am prins o zi nefastă vineri, cu meciul din Irlanda de Nord amânat şi golul de 1-1 primit de Auxerre la ultima fază a meciului, echipă pe care mizasem că va câştiga meciul cu Le Mans la o cotă de 2,10! Borussia Dortmund şi-a respectat blazonul şi a făcut spectacol cu Nurnberg, aşa cum ne aşteptam, scor 3-0, reuşind să marheze în ambele reprize, valorificând pontul de 1,60.

BILETUL ZILEI

Juve Stabia – Brescia psf X (cotă 1,48)

Sevilla – Granada 1 (cotă 1,45)

Niger – Ghana sub 2,5 (cotă 1,75)

FC Porto – Gil Vicente 1/1 (cotă 1,40)

Brescia şi Juve Stabia sunt două formaţii obişnuite cu egalurile atât la pauză cât şi la final, iar duelul dintre cele două echipe se anunţă extrem de echilibrat, mai ales că Italia e raiul egalurilor. Sevilla are nevoie de victorie în meciul cu Granada, altfel ar trebui să se gândească serios la schimbarea obiectivului, pentru că ar ajunge în pragul retrogradării, ceea ce un club de talia andaluzilor nu-şi permite. La Cupa Africii e plin de meciuri cu puţine goluri, iar reprezentativa Nigerului e o specialistă în astfel de rezultate; în timp ce Ghana n-are nevoie de o victorie la scor pentru a se califica. A mai rămas meciul din Portugalia, acolo unde FC Porto continuă cursa la titlu şi trebuie să câştige pentru a nu se distanţa de Benfica. Cota finală ajunge până la 5,26.

Citit 4850 ori Ultima modificare Duminică, 27 Ianuarie 2013 15:06