Oţelul, egal cu Atletico Paranaense. Stromajer a ratat un penalti

Echipa de fotbal Oţelul Galaţi a susţinut astăzi cel de-al patrulea meci amical din cadrul stagiului de pregătire pe care-l efectuează în Spania. Adversară i-a fost echipa braziliană de primă ligă Atletico Paranaense, partida încheindu-se la egalitate, scor 1-1. Oţelul a deschis scorul prin Curelea (min. 26) şi a fost egalată în minutul 48 (marcator Bruno). Formaţia gălăţeană a avut şansa victoriei în penultimul minut, însă Stromajer a ratat un penalti obţinut de Didi.

Antrenorul Petre Grigoraş a început meciul cu Grahovac - Cojoc, Costin, Ljubinkovic, Popescu - Neagu, Giurgiu, Paraschiv - Astafei, Curelea, Stromajer. În partea secundă au mai jucat: Didi, Antunes, Simaitis, Vancea şi Marquinhos.

Citit 1221 ori Ultima modificare Marți, 12 Februarie 2013 13:29