Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
30 comentarii

Antrenorul Petre Grigoraş a decis să nu mai semneze contractul cu Oţelul şi a părăsit echipa gălăţeană pentru că nu avea garanţia unui proiect solid. Grigoraş plecase din Galaţi aseară, dar decizia a luat-o astăzi. În urmă cu puţine momente, antrenorii secunzi veniţi odată cu Grigoraş, Marian Dinu şi Moţei, şi-au luat rămas bun de la jucători.

Informaţia a fost confirmată de directorul general al FC Oţelul, Narcis Răducan.


Petre Grigoraş: "Am fost prins la mijloc într-un război care nu e al meu"

Principala cauză a plecării lui Grigoraş o reprezintă conflictul de amploare dintre patronul clubului Dan Grigore Adamescu şi cel care l-a susţinut să preia echipa toamana trecută, primarul Marius Stan

Antrenorul Petre Grigoraş a explicat motivele care l-au determinat să ia această decizie extremă, sperând că suporterii îi vor înţelege situaţie delicată în care se afla.  "Am fost prins într-un război care nu este al meu, dacă nu mă dădeam din cale, mă sfărâmau. Când am venit, vorbisem cu cineva (n.r. - Marius Stan) dar acea persoană nu mai are nicio putere în club. Cu domnul Adamescu nu am vorbit decât acum 2-3 zile prima dată. Unul n-are putere de decizie, pe celălalt nu-l cunosc. Nu am ce să fac în această situaţie, nu sunt genul de om care să mă dau de o parte sau cealaltă a baricadei. Am stat o lună pe cheltuiala mea, tot sperând că se rezolvă. Nici nu vă imaginaţi cât de dezamăgit am plecat. În acest moment cel mai mult îmi doresc ca suporterii să înţeleagă în ce situaţia am fost pus, m-ar durea enorm să fie supăraţi pe mine, să creadă că am plecat ca un laş. Nu a contat că am pierdut meciul de aseară, cu acest lot nu îmi era frică, am fi avut cu siguranţă rezultate foarte bune", ne-a declarat Petre Grigoraş

Totuşi, Grig a lăsat uşa deschisă pentru o eventuală revenire: "Dacă se rezolvă problemele de la club, eu sunt în ţară, vin şi pe jos înapoi".

Citit 3907 ori Ultima modificare Luni, 25 Februarie 2013 12:34

30 comentarii

  • postat de Alynutz Marți, 26 Februarie 2013 13:38 Link la comentariu
    0
    0

    Sincer imi pare rau ca l-am votat pe Marius Stan.Nu a facut nimic pentru oras si nu se vede deloc noul Galati.Poate noii bani care ii intra in buzunar lui Stan.Rusine.Se tot lauda ca ne aduce investitori seriosi ca lasa echipa pe maini sigure si uite!Nu m-ar mira sa ne desfiintam!Stan ,la baie!!!!!!!!!Si sa nu va mai aud ca Stan are un merit in castigarea titlului,Dorinel si jucatorii au!Ei sunt EROII!DORINEL SI JUCATORII!Nu Stan,care e GOLAN!

    Raportează
  • postat de Alynutz Marți, 26 Februarie 2013 13:37 Link la comentariu
    0
    0

    Sper sa vada cineva cu nu avem echipa si nu avem nici conducatori si viziune pentru viitor.Trist.Dupa ce am luat titlul blestemele au venit,ciudat,ar fi trebuit sa progresam insa am regresat.Marius Stan este si el vinovat,nu e usa de Biserica,credeti ca nu a luat ceva bani de la Otelul?Toti conducatorii fura,sa fim noi sanatosi insa.Asta e ,speram la mai bine.FORZA OTELUL!

    Raportează
  • postat de Nicu Marți, 26 Februarie 2013 13:16 Link la comentariu
    0
    0

    Cine la adus pe Adamescu ? Cine ne garanta ca in Galati va veni cineva care va duce spre inalta performanta Otelul ? Nu exista procuratura sau mafia este mai puternica decit toate autoritatile ? Atunci sa plecam din acest stat mafiot! Cine a inceputo sa o descurce.

    Raportează
  • postat de CAFELUTA SOLIDARA Marți, 26 Februarie 2013 11:30 Link la comentariu
    0
    0

    #1 LISTA TRADATORILOR DIN COMBINAT — COBRA-GALATI 26-02-2013 08:44
    Doar 308 zile ramase pt publicarea LISTEI RUSINII

    1)Bezman
    2)Eftimie
    3)Crisan
    4)Postolache
    5)Onica
    6)Dragan
    7)Toma
    8)Macovei
    9)Harnagea
    10)Cerbu
    11)BEREgic
    12)Modiga
    13)ILINCA DIACONU

    -308 pt a nu ii
    uita pe cei ce iar au TRADAT-CCM
    din AMG ,girati de cei TRADATI!
    Citat

    Raportează
  • postat de iorga Marți, 26 Februarie 2013 11:09 Link la comentariu
    0
    0

    SA VA ZIC EU SCENARIUL,CEL MAI PROBABIL : STAN IA LASAT 7 MIL DE 'IEURO' LU ADAMESCU. ADAMESCU TINE ECHIPA PANA LA SFARSITUL CAMPIONATULUI, DUPA CARE SE DEBARASEAZA DE EA, FARA SA RETROGRADEZE( DESI IN STILUL ASTA SUNT PUTINE SANSE). MARIUS STAN ,APOI ,POZEAZA IN SALVATORUL GALATIULUI (PENTRU A NU STIU CATA OARA) SI CUMPARA (PRIMARIA) ECHIPA DE FOTBAL DE LA ADAMESCU CARE EVIDENT O DA SCUMP. BANII SE IMPART IN FUNCTIE DE PROCENTUL INTELES DE LA INCEPUT SI..........,RAMANEM PRIETENI. ACU' ,INTRE NOI SA FIE VORBA .:CAND A FACUT CAMPANIE PT ALEGERI DE UNDE AVEA OMU BANI? + CA TRE' SA FII SUSTINUT TARE SA INTRI INTR-O CURSA DE ACEST GEN DE CAMPANIE ELECTORALA (DARA-MI-TE SA O MAI SI CASTIGI). BANII ASTIA NU TREBUIE RETURNATI? SI DE UNDE CREZI CA AVEA BANI? ...........CORECT: .....SI DE LA BUNUL LUI PRIETEN DE LA IASI. PLUS CA LUNAR COTIZATIA TREBUIE PLATITA LA PARTID CA DOAR L-A FACUT OM CE NAIBA !!!!!!!! AM ZIS-O SI O MAI ZIC: IMI PARE RAU TOATA VIATA CA L-AM VOTAT. BA MAI MULT I-AM PAZIT SI URNELE SA NU SE FACA "BLATURI" CA DE ...................OMU LEGII. MANCATE-AR CIUMA BUBONICA SI UMPLUTE-AR BLENORAGIA !

    Raportează
  • postat de Vlad Tepes Marți, 26 Februarie 2013 07:27 Link la comentariu
    0
    0

    Bravo MS !!!
    Tu te plimbi cu limuzina si ... Otelul l-ai dus la gunoi !
    Ca sa mananci la restaurant Monarh, ai luat abonamentele de la pensionari !
    Bravo MS

    Raportează
  • postat de Imi pare rau de Grigoras Marți, 26 Februarie 2013 00:48 Link la comentariu
    0
    0

    Respect maestre , n-a fost sa fie ! Oricand te primim cu bratele deschise ! Numai bine , domnule !

    Raportează
  • postat de David Cooperfield Luni, 25 Februarie 2013 23:59 Link la comentariu
    0
    0

    Mare mai e gradina ta...Stan sta cu mana pana la cot in buzunarul galatenilor si exista inca unii,nu putini, care mai cred in el! Cel mai bine platit galatean in 2011 a renuntat la un venit sigur de peste juma' de milion de coco pe an ca sa se puna in slujba galatenilor pentru 10.000 de coco anual. La stilul lui de viata banii astia nu-i ajung nici sa puna gaz in Infinnity-ul pe care-l conduce nevasta-sa. El mereu se afla in razboi cu cei care gestioneaza banii la Otelul, fie ca se numesc Bors sau Adamescu, si-i sperie cu actiunile de strada organizate cu sprijinul oamenilor lui de baza din galerie, cei care de regula impart banii primiti la meciuri chipurile pentru coregrafie...Spielberg, Scorsese sau Tarantino sunt regizori de mana a doua pe langa capodoperele pe care le pune in scena acest personaj malefic. Sunt convins ca nu peste foarte mult timp se va vorbi de Stan ca lider politic la nivel national fiindca nimeni si nimic nu-i sta in cale.Maestru al detaliilor si a deturnarii atentiei, omul asta este un veritabil magician, dar din pacate acest talent nu este pus decat in slujba propriei prosperitati.

    Raportează
  • postat de smecher Luni, 25 Februarie 2013 23:28 Link la comentariu
    0
    0

    deci e clar sezonul asta este mort liga 2 scrie pe otelul galati nu cred ca vor castiga meci de meci s-a vazut in primul meci cu petrolul ploiesti ca echipa nu a jucat absolut nimic in prima repriza dar nici in a doua doar ocazii deci intr-un cuvant sa-mi bag ***in echipa asta care se misca ca melcul nu cred ca este vina lui marius stan ca l-a adus pe acest om de nimic dan adamescu fiindca nimeni nu stia ce fel de om este dar iata ca s-a aflat asa ca va plati cu varf si indesat pentru acest lucru nu discuta cu nimeni se face ca nu aude nu ii pasa deloc de echipa asta macar putea sa zica de la inceput nu ma intereseaza sa bag bani in club vreau sa ii am detin eu si atat nu ma intereseaza acest club de fotbal putea sa spuna asta de cand a venit a mai si furat banii din champions league vacarul asta daca stau si ma gandesc bine cred ca bugetul clubului acum e in minus ca numai are nimic doar sa faca ceva marius stan sa ajute clubul financiar da sa i-a in serios situatia nu sa isi bata joc sa tina minte ca clubul este cel care l-a facut primar deci atentie mare

    Raportează
  • postat de marius Luni, 25 Februarie 2013 20:54 Link la comentariu
    0
    0

    Oare daca Astra Asigurari de maine nu ar mai incheia nici un fel de polita(indiferent de care) in galati,nu l-ar face pe acest Adamescu sa se gandeasca ca nu suntem chiar atat de prosti pe cat ne crede el si marele primar in functie(apropo primare ai zis ca ceea ce ai obtinut la otelu nu a contat in campanie)?Ar trebui sa aratam acestor nesimtiti ca nu se pot pune cu Galatiul.

    Raportează
  • postat de Gogu! Luni, 25 Februarie 2013 20:31 Link la comentariu
    0
    0

    Lasa ca mai ia Marius Stan iar 7 milioane de euro de la Netoiu si castiga iar campionatul si primaria! Ce v-a prostit pe toti galatenii Marius ! In afara de Sandra si Gala de Box pe banii vostri aveti un oras daramat si numai gauri si mizerie! Asta e daca a-ti vrut fotbalist primar.Orasul nu e rotund ca sa il invarti iar oamenii nu sunt arbitri ca sa-i mituesti!

    Raportează
  • postat de ioan Luni, 25 Februarie 2013 20:01 Link la comentariu
    0
    0

    Respect pentru Grigoras. Cred ca orice alt Om si antrenor cu capul pe umeri ar fi procedat la fel in locul sau.
    Cat despre adamescu si stan...unul are parghiile financiare, face ce vrea muschiul lui ca doar e "propitar"...celalalt are parghiile politice si-i poate pune bete-n roate celuilalt daca nu ii ies jocurile dupa cum spera....de pierdut cred ca are mai mult de pierdut stan ca doar el a garantat ca aduce "investitori seriosi"...deocamdata raman cu senzatia de sila fata de ambii.

    Raportează
  • postat de Hodoronctronc Luni, 25 Februarie 2013 18:29 Link la comentariu
    0
    0

    @eu, da am gresit la exprimare sau m-am exprimat prea devreme.
    Cand te duci la urmatoarele meciuri sa-mi zici daca mai exista reclama cu primaria.
    Sau facem o prinsoare cu reclama asta nu va avea viata lunga.
    Adica ceva de genul, vine cumva la tine acasa un prieten bun si-ti amenajeaza interiorul poate si nevasta?Te-ai gandit cumva la asta?
    Adica vine MS si-i face echipa lui Adamescu, aduce el manager de club, antrenor, face planuri de viitor cu banul altuia, darama stadionul si face altul etc?
    Eu zic ca totul are o limita.Frate, frate da' branza-i pe bani.
    Iar MS-ul isi jucarelele din stadionul lui Adamescu, daca n cumva il ejecteaza asta, ca ambii sunt pe ambitii.

    Raportează
  • postat de Marks Luni, 25 Februarie 2013 17:23 Link la comentariu
    0
    0

    Daca Adamenscu a luat clubul si a dat spaga lui Stan atunci MS isi merita soarta ca disparitia Otelului il va costa electoral orice ar face. Daca n-a dat si la luat de fraier iar e greu. Totusi acum Stan e vice PNL pe plan national. In tara asta nu sunt inca oameni de afaceri invulnerabili. Daca Stan vrea poate sa-l patineze pe Adamescu desi mai greu. Pana una alta parca un campionat si o supercupa mai rau a daunat acestui club.

    Raportează
  • postat de Vizionarul Luni, 25 Februarie 2013 16:48 Link la comentariu
    0
    0

    Din pacate sunteti niste naivi cu totii !Eu am pleccat din Galat i desi sunt galatean din tata in fiu.De cand l-am vazut pe MS ca-si face propaganda cu masina si cu numele Otelului eu mi-am dat seama ca e ceva la mijloc.Necurat !M-am si exprmat in acest sens ca baga echpa in rahat!Apoi cand a aparut cu kkrau sa prezinte impreuna pe scena muzicalului "galele pnl" m-am lamurit definitiv!Totul putea !Am vazut apoi ca aproape toate institutiile din GALATI AU INTRAT PE MAINILE pnl-ULUI !Ce au facut astia toti acesti anii !?Pacat de Dorinel ,de Grigoras si de baieti !

    Raportează
  • postat de plingaciosul Luni, 25 Februarie 2013 15:56 Link la comentariu
    0
    0

    pina la urma e nasol
    tare la otelul. m.stan va spune ca nu are nici o treaba, s-a inselat in privinta lui adamescu astac e. poate doar DNA-ul sa-l contrazica. pina atunci e curat si alegerile sint departe. adamescu e patron, face ce vrea cu echipa. suporterii fac ca sifonul dar nu stiu cum pot face ceva. doar sa-si faca publice nemultumirile la ce se intimpla. da...nasol tare la otelul. mie cel putin imi vine sa pling. si am o virsta si sint barbat de 90/1,86 si nu mi-a fost frica de prea multe ori in viata. asta e. zic eu asa, dupa mine, doar cineva cu bune cunostiinte juridice sa gaseasca o formula, gen de a se cumpara un procent din actiuni, daca se tranzactioneaza si apoi sa blocheze hotaririle consiliului de administratie. banii de a se face o actiune de acest gen se pot colecta si prin donatii ale suporterilor sau alte cai. nu stiu daca e destept ce am scris dar stiu ca totusi cineva in tema trebuie sa gaseasca o solutie de a se impiedica o nenorocire, chiar n-am vrut sa cred ca e posibil dar semnalele sint din ce in ce mai clare. poate ne contrazice chiar ...adamescu, cel adevarat dar nu mai cred.

    Raportează
  • postat de eu Luni, 25 Februarie 2013 15:22 Link la comentariu
    0
    0

    @Hodoronctron
    Tu ori nu esti galatean, ori nu stii ce vorbesti. Daca ai fi vazut macar meciul la TV (ca pe stadion se vede clar ca n-ai fost ieri), ai fi vazut ca scria mare "Primaria Municipiului Galati" pe partea de sus a stadionului.

    Raportează
  • postat de gicanul47 Luni, 25 Februarie 2013 15:16 Link la comentariu
    0
    0

    Sa ia tot nenorocitii ca ceva bun nu sunt in stare sa faca.Stane, daca era scandalul acesta anul trecut nu mai vedeai scaunul de primar. Cred ca stiti ce a facut tiganul cand s- a ajuns ,,primar"sa cu bani,a ,,ars-o" pe mama-sa.Exista un DUMNEZEU pentru fiecare,aveti copii nepoti ,frati,, surori,aveti grija ca nu da cu parul.

    Raportează
  • postat de fc sholdovenii in C Luni, 25 Februarie 2013 14:26 Link la comentariu
    0
    0

    desfiintarea echipei de blatisti sholdoveni!

    Raportează
  • postat de dante Luni, 25 Februarie 2013 13:26 Link la comentariu
    0
    0

    TO katalinkostel : lumineaza-ne tu, inteligentule, pe noi astia idioti...cine-i de vina pentru situatia financiara a echipei?! jucatorii au jucat foarte bine aseara, chiar peste asteptari, au avut si doua bare, au dominat dar...asta-i fotbalul...

    Raportează
  • postat de Tudor Luni, 25 Februarie 2013 13:25 Link la comentariu
    0
    0

    @katalinkostel Tu ceri cam multe de la niste ingramaditi. Atat ii duce capul, ce sa le faci?

    Raportează
  • postat de katalinkostel Luni, 25 Februarie 2013 13:18 Link la comentariu
    0
    0

    toti sunteti si ganditi ca niste idioti.....cand ceva nu merge la Otelul Stan este de vina.....ne meritam soarta!

    Raportează
  • postat de dante Luni, 25 Februarie 2013 13:14 Link la comentariu
    0
    0

    ce repede ne-am dat seama de adevaratul Stan! a vandut echipa, a impartit banii cu "investitorul" si-au lasat-o sa moara! sa nu uitam :l-a indepartat pe Dorinel de la echipa, in vara n-a adus nimic la echipa, in iarna nimic, maximizand in felul asta profitul lor...in 2-3 saptamani va iesi tot el drept salvatorul echipei si primaria va prelua echipa...insa la vara o va lasa de tot ...va propun un sondaj: cat credeti ca i-a iesit lui stan din toata afacerea? eu estimez 3 milioane de euro!

    Raportează
  • postat de Zig_Zag Luni, 25 Februarie 2013 13:06 Link la comentariu
    0
    0

    Ai noștri ca brazii! ...
    Fosta-i lele cât ai fost ! ...
    Acesta-i doar începutul !
    Începutul prăbușirii Oțelului, inițiată, organizată și dirijată de m.stan. Acest arogant cică vrea să ne arate că dacă a plecat el de la conducerea clubului ... bla, bla, bla ...
    Totodată este și începutul destrămării ˇProiectului de visˇ - NOUL GALAȚI !!!
    Cu acest proiect ne-a păcălit și l-am votat !?!
    După aproape un an de la alegeri, blatistul este deja mânjit de mierea din visteria municipalității și aflându-i gustul ... tăvălugul rostogolirilor este in cădere liberă!
    Dar despre ce ˇproiect de visˇ vorbim? Puțintică răbdare ... Galatiul va fi și mai distrus și terminat !!! !?! !!!
    ... ... ... Va fi ˇˇvai și amar de noi !ˇˇ

    Raportează
  • postat de Stan patitul Luni, 25 Februarie 2013 13:00 Link la comentariu
    0
    0

    Stan asasinul Otelului impreuna cu Adamescu.Stanel ne aburea cu "investitori seriosi"

    Raportează
  • postat de Satul de hoyi Luni, 25 Februarie 2013 12:59 Link la comentariu
    0
    0

    Sigur echipa va fi desfiintata. Singurul vinovat e Stan. O sa ne dam seama cat de mult iubim echipa asta abia cand nu va mai fi.

    Raportează
  • postat de ivan Luni, 25 Februarie 2013 12:36 Link la comentariu
    0
    0

    Asta e doar inceputul. Stane esti o mare jigodie. Regret cate zile voi avea ca te-am ales. Garantat nu se va mai face nici stadion, ca nu va mai avea cine sa joace (asta e motivul pentru care nu-l face de fapt). Banuiesc ca-i in cardasie cu Adamescu. Oare cata incredere mai poti avea in societati ca Astra Asigurari ? Si in tot ce apartine de TNG group...

    Raportează
  • postat de Hodoronctronc Luni, 25 Februarie 2013 12:16 Link la comentariu
    0
    0

    Siii soooc, adica bufff...returul a inceput, echipa nu are antrenor!!!
    Oare se mai intoarce Tanase inpoi ,asta dupa ce i-au dat cu flit? Sau echipa va fi antrenata de cineva de la juniori?
    Bani nu sunt pentru ca conturile sunt goale, salarii nu s-au platit de 4 luni si jucatorii nu cred ca mai tac prea mult, chiriile pentru apartamentele in care stau jucatorii nu sunt platite, primaria si-a retras toate insemnele de la stadion si nu mai sustine financiar echipa...sunt toate premisele ca echipa sa se dizolve pana la sfarsitul campionatului.
    A inceput caderea libera.
    Cine a cumparat abonamente, din pacate a gresit.
    Sa vedem ce discurs mai scoate joben acum Raducanu , asta daca nu si-a facut deja bagajele si el.

    Raportează
  • postat de hehe Luni, 25 Februarie 2013 12:07 Link la comentariu
    0
    0

    hehe, cum spunea stan anul trecut: " Trebuie adusi investitori si va garantez ca acestia exista, oameni seriosi care sa aduca bani la echipa."

    Raportează
  • postat de Kasanova Luni, 25 Februarie 2013 11:51 Link la comentariu
    0
    0

    Asta-i doar inceputul sfarsitului...Am zis doar ca Bucsaru a riscat niste bani la Urziceni si a desfiintat echipa fiindca era in pragul falimentului cu afacerile, da Adamescu a luat 7 milioane de la Galati in cardasie cu Stan doar aruncand cu Bors in ochii galatenilor. Halal oras, halal club...

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.