E oficial, Petre Grigoraş a semnat contractul cu Oţelul

E oficial, Petre Grigoraş a semnat contractul cu Oţelul

Foto: Sorin Pană
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
11 comentarii

Oţelul Galaţi are în sfârşit antrenor principal! Duminică după-amiază Petre Grigoraş a semnat contractul cu gruparea gălăţeană, pentru un an şi jumătate cu opţiune de prelungire. "Toate clauzele pe care le discutasem vineri seară la întâlnirea cu domnul Adamescu (n.r. - acţionarul majoritar) au fost prinse în contract şi am semnat. De mâine, după ce va fi înregistrat la LPF, voi fi oficial antrenorul Oţelului. Urmează o săptămână foarte importantă, echipa este încărcată psihic, dar cu sprijinul suporterilor sper să depăşim acest moment delicat şi să legăm două victorii consecutive", a declarat Petre Grigoraş.

Directorul general al FC Oţelul, Narcis Rădcuan, era foarte încântat că s-a rezolvat cu bine problema conducerii tehnice. "Mă bucur enorm că am reuşit să ne respectăm promisiunea făcută suporterilor şi l-am readus oficial pe Grig la echipă", a spus Răducan.

Petre Grigoraş, care s-a ocupat de pregătirea echipei în ultima lună, părăsise gruparea gălăţeană la începutul acestei săptămâni, fără să semneze vreun contract, în urma tensiunilor dintre patronatul clubului şi municipalitate.

Grigoraş nu a asistat aseară la partida pe care Oţelul a câştigat-o în deplasare cu CFR Cluj (scor 0-1), iar astăzi dimineaţă a revenit în Galaţi, întâmpinându-şi jucătorii la stadion la întoarcerea de la Cluj.

Citit 2197 ori Ultima modificare Duminică, 03 Martie 2013 16:55

11 comentarii

  • postat de IonV Luni, 04 Martie 2013 00:42 Link la comentariu
    0
    0

    Bine-ai venit , Sir Grigoras , sa nu ne dezamagesti , avem amintiri frumoase cu tine ! Bafta si sa fie-ntr-un ceas bun !

    Raportează
  • postat de crestin Duminică, 03 Martie 2013 22:12 Link la comentariu
    0
    0

    Dacă vei muri în noaptea asta unde vei merge? Vei merge în rai sau în chinul veşnic al iadului? . Mă veţi căuta, şi Mă veţi găsi, dacă Mă veţi căuta cu toată inima. – spune Dumnezeu în Biblie -Ieremia 29:13. Căutaţi pe Dumnezeu, căci doar cine ÎL cunoaşte personal va fi mântuit. Dacă nu ştiţi cum să ÎL căutaţi citirea Bibliei vă va ajuta ( pe internet se găsesc o serie de siteuri unde se poate citi Biblia în limba română).

    Raportează
  • postat de Rau Duminică, 03 Martie 2013 20:07 Link la comentariu
    0
    0

    Sunt cativa "galateni"care se bucura cand Otelul pierde si cand castiga mor de ciuda,vad blaturi etc.Bravo "GALATENILOR" echipa voastra joaca joi in saivan.De suporteri ca voi nu avem nevoie,Otelul e mai presus de politica si de de alte interese, e echpa care ne reprezinta pe noi adevarati galateni.Forza Otelul!!

    Raportează
  • postat de stan patitul Duminică, 03 Martie 2013 19:50 Link la comentariu
    0
    0

    bine ai venit la SCOALA VEDETELOR POLITICE se joaca grigoras primar (se fereste de blaturi) cooperativa a functionat perfect zidul s-a dat la o parte si muresan( din pacate nu a jucat) celor care au mintea scurta va urez succes

    Tara blaturilor

    Raportează
  • postat de Victor Duminică, 03 Martie 2013 19:22 Link la comentariu
    0
    0

    pentru "un oarecare"
    In cereerul tau plin de cosmaruri vezi numai blaturi.Mai bine taci deacat sa debitezi asemenea prostii.

    Raportează
  • postat de un oarecare Duminică, 03 Martie 2013 17:27 Link la comentariu
    0
    0

    dupa un BLAT RUSINOS , o semnatura virtuala!

    Raportează
  • postat de Florin Duminică, 03 Martie 2013 17:13 Link la comentariu
    0
    0

    Scrima / Ana Maria Branza castiga etapa de Cupa Mondiala din Franta

    Spadasina Ana Maria Branza s-a impus in finala etapei de Cupa Mondiala de la St. Maur-Franta, 11-6 cu unguroaica Emese Szasz. in meciurile anterioare le intrecuse pe Lis Futsch-Luxemburg, 15-7, Li Sheng-China, 11-6, Marzim Maori-Italia, 13-5, Tiffani Geroudet-Elvetia, 15-7 si Emma Samuelsson-Suedia, 15-8. Simona Deac a ajuns in optimi, unde a pierdut cu 13-15 la Iana Semiakina-Suedia.

    Echipa de floreta cadete a tarii noastre a scapat printre degete bronzul la Europenele de la Budapesta, pierzand meciul decisiv cu Italia, 42-45. Pana atunci, Maria Boldor, medaliata cu argint la individual, sora ei, Ana, Malina Calugareanu si Corina Damaschin intrecusera echipele Olandei, 45-19 si Rusiei, 34-33, cedand in fata Poloniei cu 30-35. Aurul a fost adjudecat de Ungaria, 45-42 cu Polonia.

    La sabie, baieti a castigat Ucraina, 45-41 cu Italia, Romania incheind pe 10, dupa o victorie, 45-41 cu Bulgaria si o infrangere, 32-45 cu Turcia. Titlul la spada fete a revenit Italiei, 41-40 cu Rusia, proba la care Romania n-a avut echipa inscrisa.

    Felicitari Ana Maria Branza!!!

    Raportează
  • postat de Alynutz Duminică, 03 Martie 2013 16:03 Link la comentariu
    0
    0

    FORZA OTELUL!URAAA!AVEM ANTRENOR ADEVARAT!GRIGORAS VA FI IAR CEL MAI TARE DIN ORAS(ORASUL GALATI) GALATI!OTELUL GALATI!!!!

    Raportează
  • postat de DOAR OTELUL ! Duminică, 03 Martie 2013 15:26 Link la comentariu
    0
    0

    URAAAAAAAAAAAAAAAAAA ! Bine ai re-re-venit domnule Grigoras ! Cu Grigoras in frunte , vom avea victorii multeeee !

    Raportează
  • postat de Bine ai revenit, suntem bucuroși că s-a terminat cu bine. Baftă Oțelul, Noroc Oțelul, Hai Oțelul. Duminică, 03 Martie 2013 14:55 Link la comentariu
    0
    0

    Bine ai revenit Grigoraș, cred că ești bulversat de atitudinea cu care ai fost primit, dar așa-i la noi în Galați, și noi trăim aici. Să fie într-un ceas bun, să te ajute Dumnezeu și pe băieții din echipă să-i țină sănătoși. Mult noroc, să fim în Liga Unu cât mai sus și dacă prindem Cupa nu-i rău, dacă nu suntem supărați, să meargă echipa, să se lege, asta contează. Baftă și mult noroc Grigoraș.

    Raportează
  • postat de marius Duminică, 03 Martie 2013 14:36 Link la comentariu
    0
    0

    Bafta Grig.Te asteptam sa aduci Cupa la Galati

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.